Przekaż 1,5% na media Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy! Dowiedz się więcej »

Zmiany w prawie o ruchu drogowym. Koniec patologii z przewozami na aplikację?

Sejm przyjął nowelizację prawa o ruchu drogowym. Dotyczy ona m.in. podniesienia bezpieczeństwa pasażerów przy realizacji przewozów drogowych przez tzw. taksówki na aplikację. Nowelizacja ma pomóc zwalczyć patologie związane z przewożeniem pasażerów przez osoby, które od tego fachu powinny trzymać się z daleka.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Poprawa bezpieczeństwa pasażerów ma nastąpić m.in. poprzez lepszą niż do tej pory weryfikację tożsamości kierującego pojazdem. Przedsiębiorcy pośredniczący w przewozach drogowych będą zobowiązani m.in. do weryfikacji kierowców, którzy wykonują przewozy, przed rozpoczęciem współpracy i zleceniem pierwszego przewozu – w trybie osobistego stawiennictwa.

Kierowca będzie weryfikowany pod kątem tożsamości, posiadanych uprawnień do prowadzenia pojazdów oraz niekaralności. Dojdzie też do weryfikacji dokumentów uprawniających do kierowania pojazdem, a w przypadku polskich dokumentów do sprawdzenia ich autentyczności.

Nowe przepisy mają zaostrzyć również kary za naruszenie obowiązków zapisanych w ustawie - zarówno dla przedsiębiorców, którzy pośredniczą w przewozach, jak i dla osób wykonujących przewóz.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Sejm

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo