Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

„To Twoja szkoła, by nie poddawać się i zmierzać do celu...”. Premier wspomina ojca w 4. rocznicę jego śmierci

Cztery lata temu, 30 września 2019 r., zmarł Kornel Morawiecki, działacz opozycji antykomunistycznej, legendarny lider „Solidarności Walczącej”, kandydat na prezydenta w 2010 r., marszałek senior Sejmu VIII kadencji, ojciec obecnego premiera; odznaczony Orderem Orła Białego. "Drogi Tato, cały czas jesteś z nami – Twoje myśli, Twoje wartości, Twoje idee, Twój Kierunek. Czuwasz, byśmy każdego dnia, każdą chwilą zapisywali Sztandary Twoich Marzeń" - napisał na Facebooku syn zmarłego polityka - szef polskiego rządu - Mateusz Morawiecki.

4. rocznica śmierci...
facebook.com/Mateusz Morawiecki
"Pamiętasz, kiedy byłem małym chłopcem, uczyłeś mnie pływać, wrzucając do wody. Mówiłeś wtedy: „inaczej nigdy się nie nauczysz”. Bałem się, ale dzisiaj wiem, że to był dobry sposób na naukę. Głęboka woda połączona z pomocną dłonią"

– wspomina Mateusz Morawiecki.

I dodaje - "także dzięki temu, takiej Twojej postawie, takim doświadczeniom, nie uciekałem i nie uciekam przez wielkimi wyzwaniami czasu dzisiejszego, przed przeszkodami, przed odpowiedzialnością".

"Jedne z Twoich ostatnich słów brzmiały: „szukaj zgody”. Pamiętasz, często mówiłeś: „zgodą wzrastają rzeczy małe, niezgodą wielkie upadają”. Konkurencja i szczery spór – tak. Niszcząca walka, spalone mosty – nie. Szukałem i szukam zgody. Polska tego potrzebuje. Zwłaszcza w czasie, kiedy znów potężne burzowe chmury zbierają się nad nami.
Nie jest łatwo, bo moja ręka wyciągnięta do zgody, napotyka często zaciśniętą pięść. Ale wierzę w pozytywny odzew. To także Twoja szkoła, by nie poddawać się i zmierzać do celu. Jak Ty, kiedy broniłeś wartości, o których inni zapomnieli. Bo tak im było wygodniej. Nie szedłeś na skróty. Wówczas wielu miało o to do Ciebie pretensję, dzisiaj mówią: „Kornel miał rację”"

– brzmi dalsza część Facebookowego wpisu.

To już 4 lata...

Kornel Morawiecki zmarł 30 września 2019 r. w jednym z warszawskich szpitali.

Pogrzeb o charakterze państwowym, z udziałem asysty wojskowej, odbył się 5 października na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Kornel Morawiecki spoczął w Alei Zasłużonych.

5 grudnia 2019 r. został pośmiertnie odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności.

 Źródło: niezalezna.pl, facebook.com

 

#premier #Mateusz Morawiecki #Polska #Kornel Mazowiecki #polityka

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wideo