Rewolucja seksualna w podstawówkach » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Granica z Białorusią: 210 prób nielegalnego przekroczenia

Od piątku do niedzieli zanotowano ponad 210 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski – poinformowała w poniedziałek w raporcie Straż Graniczna. Agresywni migranci atakowali kamieniami polskie patrole.

Straż Graniczna
Straż Graniczna
mat. arch - X/@Straz_Graniczna (dawny Twitter)

SG poinformowała, że w piątek odnotowano ponad 40 prób nielegalnego przedostania się do Polski, w sobotę blisko 90, natomiast w niedzielę ponad 80.

Próby miały miejsce w Białowieży, Narewce, Dubiczach Cerkiewnych, Krynkach, Płaskiej, Kuźnicy i Mielniku - poinformował Podlaski Oddział SG w Białymstoku.

"Migranci usiłowali przedostać się do Polski również przez rzeki graniczne. W rejonie służbowej odpowiedzialności Placówki Straży Granicznej w Krynkach przez Świsłocz, a w okolicy Płaskiej przez Wołkuszankę" - poinformował Michał Bura z POSG.

Dodał, że dwukrotnie doszło do ataku na polskie służby. Migranci usiłowali utorować sobie drogę kamieniami i gałęziami. W zdarzeniach nikt nie ucierpiał.

W niedzielę funkcjonariusze SG udzielili również pomocy dwóm cudzoziemcom, którzy potrzebowali opieki medycznej.

Zatrzymano czterech organizatorów i pomocników w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy. Byli to trzej obywatele Ukrainy oraz obywatel Polski.

Z danych Podlaskiego Oddziału SG wynika, że od początku roku było w Podlaskiem 22,5 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Od początku sierpnia odnotowano ponad 1,3 tys. takich prób. W lipcu było ich ponad 1,3 tys., a w czerwcu ponad 3,7 tys.


Od 13 czerwca na ok. 60 km odcinku granicy z Białorusią w powiecie hajnowskim (Podlaskie) obowiązuje strefa buforowa z zakazem przebywania. Została wprowadzona na 90 dni na podstawie rozporządzenia MSWiA. Na ponad 40 km nie wolno przebywać w pasie o szerokości 200 metrów od linii granicy, na 16 km pas ma ok. 2 km szerokości.

 



Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#granica polsko-białoruska #Białoruś #migranci #presja migracyjna #granica

mt