Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Wp.pl pisze o tym, jak to „Niemcy krytykują PiS”. Autorem tekstu nie jest Niemiec, a dziennikarz „Wyborczej”

"Niemcy uderzają w PiS. Ostre słowa o Morawieckim" - tak zatytułowany artykuł ukazał się minionej nocy na portalu Wirtualna Polska. W treści przytoczono cytaty tekstu, który opublikowano na łamach centrolewicowego niemieckiego dziennika "Berliner Zeitung". Problem w tym, że to nie Niemiec jest autorem. Szkalujący Prawo i Sprawiedliwość artykuł jest twórczości... Polaka - publicysty "Gazety Wyborczej". Zaskoczenie...?

Oto, jak manipuluje się faktami...
Fot. Piotr Galant - Gazeta Polska

"Zaopatrzcie się w popcorn. Polska ma teraz dwa rządy" – pisze Witold Mrozek w "Berliner Zeitung", którego cytuje Wirtualna Polska. W jego ocenie - jak wynika z publikacji - ustępujący rząd PiS kierowany przez Mateusza Morawieckiego "próbuje bronić interesów swoich kolegów" – wypłaca odprawy i pensje odchodzącym pracownikom i chce "korzystać z władzy tak długo, jak tylko możliwe". 

"Morawiecki tylko udaje, że nowy rząd PiS może rzeczywiście powstać. Wie, że nie ma poparcia większości w polskim parlamencie i nie znajdzie partnerów koalicyjnych. Wiedzą o tym też posłowie w Sejmie. Byłe partie opozycyjne mają większość, ale mogą wybrać premiera dopiero wtedy, gdy misja Morawieckiego poniesie fiasko" – czytamy w tekście POLAKA na łamach "Berliner Zeitung".

O tym zapomnieli wspomnieć...

Zjawisko, kiedy to polski dziennikarz udziela się w zagranicznych mediach jest dość powszechne - zarówno po prawej, jak i po lewej stronie. Niemniej jednak, zastanawiające jest, dlaczego Wirtualna Polska, tytułując swój artykuł, posłużyła się rażącą manipulacją. To przecież nie niemiecki, a polski publicysta, zrugał w swoim tekście PiS. 

Po co aż tak bardzo przekłamywać - istotne - w tym przypadku fakty...?

Poniżej kilka innych przykładów manipulacji wp.pl, o których pisaliśmy na portalu Niezalezna.pl:

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, wirtualnapolska.pl, twitter.com

 

#Wirtualna Polska #Polska #Gazeta Wyborcza #Niemcy #media #wybory 2023

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wideo