Koszulka "RUDA WRONA ORŁA NIE POKONA" TYLKO U NAS! Zamów już TERAZ!

W Krotoszynie pilotażowy punkt szczepień powszechnych

Pilotażowy punkt szczepień powszechnych uruchomiono w Krotoszynie (Wielkopolskie). W regionie takich punktów ma powstać blisko 70. W sumie będzie ok. 600 miejsc, gdzie odbywać się będzie szczepienie przeciw COVID-19.

https://www.poznan.uw.gov.pl/

Decyzją wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego i dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Poznaniu Agnieszki Pachciarz pilotażowy punkt szczepień powszechnych stworzono w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Olimpijskiej w Krotoszynie. Będzie on mógł zaszczepić dziennie 520 osób. W poniedziałek na zastrzyki zgłosiło się ok. 200 osób.

"Ostatnie dane wskazują na to, że liczba zakażeń w Wielkopolsce spada, liczba hospitalizacji także się zmniejsza. Jednak to najbliższe tygodnie zdecydują o tym, jak szybko wrócimy do życia w normalności"

– powiedział w Krotoszynie wojewoda Michał Zieliński.

Dodał, że w regionie zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało ponad 760 tys. osób, z tego 200 tys. przyjęło drugą dawkę. Pilotażowy punkt będzie uzupełnieniem istniejących już punktów szczepień, których w regionie jest ponad pół tysiąca.

"Dzięki współpracy administracji rządowej z samorządem otwieramy dziś pierwszy pilotażowy punkt szczepień powszechnych. Takich punktów w regionie powstanie blisko 70. Docelowo wszystkich punktów będzie ok. 600"

– powiedział.

Rekomendowaną lokalizację punktu przedstawił wojewodzie starosta krotoszyński przy współpracy z burmistrzem Krotoszyna. Z analiz NFZ wynika, że powiat krotoszyński, przy wykorzystaniu wszystkich dostępnych punktów szczepień, potrzebuje powyżej 26 tygodni na zaszczepienie pierwszą dawką szczepionki całej populacji mieszkańców.

"Granica, jaką przyjęliśmy dla całego kraju, to 25 tygodni. Dlatego warto było w Krotoszynie ruszyć wcześniej, żeby zapewnić zaszczepienie pierwszą dawką mieszkańców tego powiatu możliwie szybko. Do tej pory w powiecie krotoszyńskim zaszczepiło się ponad 9,3 tys. osób"

– powiedziała dyrektor wielkopolskiego NFZ Agnieszka Pachciarz.

Służby wojewody poinformowały, że punkty szczepień powszechnych w Wielkopolsce zostaną uruchomione na podstawie analizy przeprowadzonej przez NFZ, z uwzględnieniem m.in. potencjału szczepiennego istniejących już populacyjnych punktów szczepień, ludności w powiatach i liczby dotychczas zaszczepionych mieszkańców.

 



Źródło: niezalezna.pl, PAP

Dominika Pazdyka