Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Wiceminister sprawiedliwości obnaża wyrok TSUE ws. Tuleyi. I ocenia - „to orzeczenie jest zabawne!”

"Zabawne jest to dzisiejsze orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie p.Tuleyi. Zajęli się Izbą Dyscyplinarną, która już nie istnieje. Przywrócili p.Tuleję do roboty, choć od 8 miesięcy w niej jest..." - skomentował na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Obnażył on również jeden ciekawy fakt, odnośnie tego, kto ten wyrok odczytał.

Michał Wójcik//Igor Tuleya
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
"Sądy krajowe są zobowiązane odstąpić od stosowania aktu zawieszającego sędziego w czynnościach służbowych, wydanego z naruszeniem prawa Unii"

– tak orzekł dziś Trybunał Sprawiedliwości UE w sprawie dotyczącej sędziego Igora Tuleyi.

Jak przypominamy - w listopadzie 2020 r. na wniosek prokuratury ówczesna Izba Dyscyplinarna SN prawomocnie uchyliła immunitet sędziemu. Powodem wniosku prokuratury ws. uchylenia immunitetu sędziego było podejrzenie ujawnienia informacji ze śledztwa oraz danych i zeznań świadka, które miały narazić bieg postępowania. Chodziło wówczas o śledztwo ws. obrad Sejmu w Sali Kolumnowej z 16 grudnia 2016 r., które zostało dwukrotnie umorzone przez prokuraturę. W grudniu 2017 r. Sąd Okręgowy w Warszawie pod przewodnictwem sędziego Tuleyi uchylił decyzję prokuratury o pierwszym umorzeniu śledztwa. Sędzia zezwolił wówczas mediom na rejestrację ustnego uzasadnienia postanowienia sądu.

"Zabawne..."

Wiele ciekawych faktów, co do dzisiejszego wyroku TSUE obnażył w mediach społecznościowych wiceszef resortu sprawiedliwości - Michał Wójcik. 

Jak ocenił - orzeczenie samo w sobie jest po prostu "zabawne".

"Zajęli się Izbą Dyscyplinarną, która już nie istnieje. Przywrócili p. Tuleję do roboty, choć od 8 miesięcy w niej jest"

– napisał na Twitterze, dodając jeszcze jeden ciekawy element - "wyrok odczytał p.Safjan, któremu już dawno minęła kadencja".

 Źródło: niezalezna.pl, twitter.com, PAP

 

#TSUE #Ministerstwo Sprawiedliwości #Polska #Igor Tuleya

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wideo