Z OSTATNIEJ CHWILI
Senat przyjął bez poprawek nowelę ustawy, zgodnie z którą, gdy Wigilia przypada w niedzielę, to handel pracuje w dwie niedziele poprzedzające 24 grudnia • • •

Tomasz Łysiak dla Niezalezna.pl: "Prezydenckie kwiaty"

Zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy odbyło się 6 sierpnia. To mocna rocznica. Nie tylko ta stuletnia, związana z zatwierdzeniem planu kontruderzenia znad Wieprza, gdyśmy bili bolszewików. Ale także ta związana z wymarszem I Kompanii Kadrowej z krakowskich Oleandrów. Cieszę się i jestem dumny tego, że mamy w Polsce prezydenta, który rozumie i podkreśla znaczenie takich rocznic, który się do nich odwołuje i na których buduje swój autorytet i przekaz dla obecnych młodych pokoleń. Jesteśmy, wyrastamy, czerpiemy z tamtej dawnej Polski. Bez tych nawiązań będziemy niczym, bez pamięci staniemy się pustym, nijakim społeczeństwem tracącym duszę w amalgamacie współczesnej, lewicowej papki ideowej. A raczej papki bezideowej, pustej, złożonej z pustych, nic nie znaczących słów, haseł, spotów, memów, szybkich skojarzeń i odniesień.

Jakub Szymczuk/KPRP

Cieszę się, że mamy w Polsce prezydenta, który jedzie na Jasną Górę poleca się opiece Matki Bożej, który po prowokacjach środowisk LGBT i profanacji figury Chrystusa niosącego krzyż, składa pod tą figurą wieniec kwiatów – dając tym wszystkim wyraźny sygnał jaka jest teraz Polska. I jaka będzie przez co najmniej trzy następne lata (pięć w perspektywie prezydentury) – to będzie Polska wierna dawnym zasadom i pielęgnująca dawne wartości przywiązania do Boga, Honoru i Ojczyzny. Że będzie to Polska zawsze wierna – choćby słowu dawanemu przez naszego króla w ślubach jasnogórskich.

Ale w tym wszystkim przychodzi i inna refleksja. Myślę o tych młodych ludziach, którzy na figurę Chrystusa założyli nie tylko tęczową flagę, ale i maskę. Co się stało takiego, że nie czuli przed tym czynem, chociaż instynktownego oporu?

I dlaczego jest tak, że brakuje im empatii – przecież o tę empatię sami walczą, sami krzyczą „tolerancja!”. Ci sami młodzi ludzie zwiedzając meczet zapewne bez szemrania zdjęliby buty – nie dlatego, że sami wierzą w Allaha, lecz dlatego, iż wiedzą, że są w obszarze cywilizacyjno- kulturowym muzułmanów, zapewniam, że tak by się właśnie zachowali. Posłusznie i bez cienia sprzeciwu. W Izraelu, w synagodze – założyliby nakrycie głowy. Także z tego samego powodu. Z szacunku do obszaru kulturowego związanego z jakąś religią, jej obyczajami, z jej zakresem wrażliwości i symboliką. Czemu tak jednak nie jest z chrześcijanami? Czemu ci, którzy walczą o szacunek i tolerancję w stosunku do siebie, tak łatwo depczą uczucia innych ludzi? Cieszę się, że odpowiedzią polskiego prezydenta na te wybryki były… kwiaty.

 Źródło: niezalezna.pl

 

Tomasz Łysiak
Wczytuję ocenę...
Komentarze (53)
" .. biliśmy bolszewików" ? 08.08.2020 17:25
Bolszewików bili Legioniści, a nie pan. Legioniści byli pokoleniem, które hołdowało BHO i wypływającym z nich 7 Filarom Mądrości Zachodu (proszę sobie poczytać o 7 Pillars of Western Wisdom), przynajmniej w sporej ich części. Pokolenie, do którego pan należy, nie chce i nie zamierza zlikwidować systemu partiokracji, który eliminuje z życia i polityki te Filary. Jest pan bardzo słabo wykształcony, ponieważ pan nie rozumie, co to znaczy BHO, owe 7 Pillars of Western Wisdom. A jeśli jest pan bardzo dobrze wykształcony, to proszę napisać, dlaczego w przededniu II wojny światowej II RP miała dwa razy taki PKB jak Hiszpania, a teraz prawie dwa i pół raza mniejszy, i dlaczego w tamtym czasie statystyczny Polak zarabiał 1,3 raza więcej, niż statystyczny Hiszpan. Nie hołdujecie, proszę pana, BHO, ponieważ jesteście jako społeczeństwo socjalistami, czyli hołdujecie grabieży. Co może mieć grabież wspólnego z BHO ? Wasze wykształcenie budzi grozę. Nie rozumiecie zupełnie, co to jest prawdziwa sprawiedliwość. A skoro tego nie wiecie, to proszę przestać się mądrzyć i pisać o BHO. Ani Bóg, ani honor i lojalność wobec Ojczyzny i przyszłych pokoleń nie pozwalają kraść. Proszę zacząć uczyć się podstaw prawa i ekonomii, bo jest pan ciemny jak tabaka w rogu. Na początek polecam zacząć naukę od "PRAWA": https://www.rodaknet.com/ksiazka_bastiat-prawo.pdf
Anonim 08.08.2020 16:48
STOP z finansowaniem zakaly rujnujacej nas !! NONSENS BY FINANSOWAC WROGA !!
Anonim 08.08.2020 14:00
Nie zgadzam się stanowczo na jakiekolwiek ustępstwa wobec unii w sprawie narzucania nam lewackich, bolszewickich wręcz ideologii i nie życzę sobie jakichkolwiek połajanej od unijnych uzurpatorów, nie wybieranych demokratycznie, jakimi są unijni komisarze. To jest po prostu łamanie traktatów. Dalsza presja z ich strony powinna skutkować referendum o wyjściu z UE. Powinniśmy wzmacniać Trójmorze i je sformalizować, powinniśmy mieć korzystne dla nas a nie dla Niemiec, umowy między państwami europejskimi a nami. Pieniądze wyciągnąć z Niemców zmasowanym atakiem sądowym. Nie mogę wyjść ze zdumienia, jak nieudolnie działa Polska w tej sprawie.
Anonim 08.08.2020 15:40
Racja
msm 08.08.2020 11:07
Zgadzam się z autorem w 100% Najważniejszy i zarazem najcichszy moment tego pięknego dnia. Tak trzymac! Na profanację odpowiadajmy kwiatami w tych samych miejscach.
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo