Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

To już pewne! Powstanie 8. Dywizja Zmechanizowana z dowództwem w Nowym Mieście nad Pilicą

Minister obrony narodowej ogłosił utworzenie 8. Dywizji Zmechanizowanej z dowództwem w Nowym Mieście nad Pilicą. - Jedyną skuteczną metodą na odstraszenie agresora jest wzmacnianie Wojska Polskiego - podkreślił Mariusz Błaszczak.

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak
Twitter/MON

W skład dywizji wchodzić będą: dwie brygady zmechanizowane, brygada zmotoryzowana, brygada artylerii, brygada pancerna, pułk logistyczny, pułk przeciwpancerny, pułk przeciwlotniczy, batalion dowodzenia, batalion rozpoznania i batalion chemiczny. 

Minister zaznaczył, że decyzja o lokalizacji i strukturze nowej dywizji to efekt analiz i wniosków z formowania innych związków taktycznych oraz z krajowych oraz międzynarodowych ćwiczeń i gier wojennych.

"Przygotowujemy powołanie nowej dywizji. Dlaczego ona jest niezbędna? Dlatego, że wojsko polskie musi być silne” – powiedział minister Błaszczak.

"Ci, którzy twierdzą, że 300 tys. żołnierzy wojska polskiego nie jest możliwe, nie zdają sobie sprawy z tego, że trzeba bardzo mocno pracować, żeby do tego doprowadzić i jest to, jak najbardziej możliwe" – dodał.

Tworzona Dywizja Zmechanizowana z dowództwem w Nowym Mieście nad Pilicą ma stacjonować na obszarze na południe od Warszawy. Będzie nosić nazwę i dziedziczyć tradycje 8. Dywizji Piechoty Armii Krajowej im. Romualda Traugutta.

 Poinformował także, że wkrótce rozpocznie się kolejny, rekordowo liczny, turnus dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. "To jest miarą powodzenia naszego mechanizmu wzmacniania Wojska Polskiego" - stwierdził.

"Jedyną skuteczną metodą na odstraszenie agresora jest wzmacnianie Wojska Polskiego"

- mówił Błaszczak. Dodał, że dywizja będzie wyposażona w nowoczesny sprzęt.

"Bardzo się cieszę, że wracają Polacy z zagranicy i wstępują do Wojska Polskiego. To jest bardzo mocny sygnał pokazujący, że Polska jest bezpieczna" - mówił szef MON.

"Ale ten proces trzeba kontynuować. Nie wolno mówić, że Wojsko Polskie ma liczyć mniej niż co najmniej 300 tysięcy. Nie wolno wypowiadać umów, które zawarliśmy na dostawę sprzętu. (...) Nawet Herkules nie poradzi sobie z silniejszymi" - podsumował.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

#Wojsko Polskie #MON #Mariusz Błaszczak

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo