Płatności gotówką - koniec ograniczeń. "To obrona wolności Polaków"

- Zawsze będziemy bronić gotówki. Prezydencki podpis pod naszą ustawą uchylającą ograniczenia w płatnościach gotówką to obrona wolności Polaków - oświadczył minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Ustawa uchylająca ograniczenia w płatnościach gotówką, dokonywanych przez konsumentów i przedsiębiorców została podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę
pixabay.com / pasja1000

Prezydent Andrzej Duda podpisał w piątek ustawę uchylającą ograniczenia w płatnościach gotówką, dokonywanych przez konsumentów i przedsiębiorców.

"Gotówka to wolność, niezależność i prywatność. To bezpieczeństwo własności. Zawsze będziemy bronić gotówki. Prezydencki podpis pod naszą ustawą uchylającą ograniczenia w płatnościach gotówką to obrona wolności Polaków"

– napisał w piątek wieczorem na Twitterze minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Celem podpisanej przez prezydenta nowelizacji jest zniesienie zapisów, na mocy których przedsiębiorcy w relacjach z innymi przedsiębiorcami mogliby zapłacić w gotówce tylko wtedy, kiedy jednorazowa wartość transakcji, bez względu na liczbę płatności, nie przekracza 8 tys. zł. Zgodnie z ustawą pozostawiono obecny limit, wynoszący 15 tys. zł.

Ustawa zakłada także wykreślenie przepisów ograniczających płatności w gotówce, które znajdują się w ustawie o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

Nowelizacja ustawy wejdzie w życie z dniem 1 stycznia 2024 r.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#gotówka

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
mm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo