Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Media: Dziś KO złoży w Sejmie uchwałę ws. TK. Rachoń: To pierwszy krok w kierunku bezprawnej zmiany ustroju

Media informują, że na dzisiejszym posiedzeniu Sejmu Koalicji Obywatelska złoży uchwałę w sprawie "legalności wyboru trzech sędziów TK", co w praktyce ma pozwolić na unieważnienie wyroków Trybunału Konstytucyjnego. - Wskazuje to na kierunek działania formującej się w Sejmie większości, że zasadami polskiego prawa nie zamierzają się przejmować - przestrzegał dzisiaj w programie #Jedziemy Michał Rachoń.

Trybunał Konstytucyjny
fot. Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=46587031

Stacja Polsat News przekazała nieoficjalnie, że pierwsze posiedzenie Sejmu X kadencji ma zostać przedłużone do dwóch dni, a Koalicja Obywatelska ma złożyć uchwałę dotyczącą "legalności wyboru trzech sędziów Trybunału Konstytucyjnego".

"W konsekwencji ma to prowadzić do unieważnienia wyroków TK, w tym najgłośniejszego, dotyczącego prawa antyaborcyjnego" - informuje portal polsatnews.pl. Jeden z zapisów umowy koalicyjnej podpisanej w piątek przez przedstawicieli opozycji deklaruje unieważnienie wyroku TK z 2020 r.

"Rozbroić prawnie Polskę"

Zdaniem Michała Rachonia, jeśli takie decyzje zostaną podjęte podczas pierwszego posiedzenia Sejmu nowej kadencji, będzie to "pierwszy krok w kierunku bezprawnej zmiany ustroju".

- Wskazuje to na kierunek działania formującej się w Sejmie większości, że zasadami polskiego prawa nie zamierzają się przejmować. To tak jakby stwierdzić, że nie będą słuchać się wyroków sądów, bo te sądy nie są "ich" sądami

– powiedział prowadzący program #Jedziemy.

Dodał, że możliwy jest precedens, w którym wszystko, co powiedział i co powie TK, będzie uznawane za nieważne.

- Państwo polskie i jego podmiotowość, suwerenność, jest śmiertelnie zagrożone. To nie są żarty, drobne spory, to preludium do realnej likwidacji suwerennego państwa polskiego. To preludium do tego, żeby nie tylko TK, ale także konstytucję RP odłożyć - ocenił gość programu #Jedziemy, Bogdan Pęk.

Zdaniem Zbigniewa Górniaka, to przygotowanie pod głosowanie nad zmianą traktatów UE.

- Żeby rozbroić Polskę prawnie, już dzisiaj, pozbawić ostatecznie instytucji, która powie, że polskie prawo jest najważniejsze. Może zabraknąć jej już dzisiaj, a wtedy - hulaj dusza, piekła nie ma. Kwestia sporu o aborcję to tylko gra, a celem jest pozwolić Brukseli bezproblemowo zmienić traktaty

–  ocenił publicysta.

"Realizacja polityki wytyczonej Tuskowi"

Małgorzata Gosiewska, która była gościem rozmowy politycznej w programie #Jedziemy, stwierdziła, że już od dłuższego czasu "słyszeliśmy zapowiedzi ekspertów opozycji totalnej, którzy mówili o unieważnieniu decyzji TK i samego TK uchwałą Sejmu, bo tego nie zawetuje prezydent".

- Mam nadzieję, że ten scenariusz nie będzie realizowany. To jawne łamanie polskiej konstytucji przez polityków, którzy tę konstytucję nieśli na sztandarach. To łamanie prowadzące do uznania wyższości prawa europejskiego nad prawem krajowym. To realizacja polityki wytyczonej przez urzędników europejskich do realizacji Donaldowi Tuskowi

– powiedziała.

 

 Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

 

#Trybunał Konstytucyjny #Sejm RP #Koalicja Obywatelska ##Jedziemy

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
md
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo