Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

"Lokalna półka" w nowym programie PiS. Premier: To wsparcie polskiej gospodarki i producentów

- Dzięki programowi Lokalna Półka chcemy dać jeszcze większą przestrzeń naszym rodzimym produktom w sklepach - podkreślił premier Mateusz Morawiecki. Do wpisu na Facebooku szef rządu dołączył zdjęcie z lokalnymi produktami na sklepowych półkach w różnych krajach.

Premier o nowym punkcie programowym PiS
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

- Wielka Brytania. Francja. Niemcy. Włochy. To zdjęcia z lokalnych supermarketów, gdzie produkty regionalne są powszechnie dostępne i promowane. W całej Europie mieszkańcy cenią sobie to, co swojskie, lokalne - nasze. Jak Polska długa i szeroka - wszyscy znamy i kochamy oscypek, jabłka grójeckie, kołacz śląski, ser koryciński, lubelski cebularz czy krakowskie obwarzanki. Świeżość, tradycja, jakość – to cechy, które klienci kojarzą z wyrobami lokalnymi

- napisał premier.

"Dzięki programowi Lokalna Półka rządu Prawo i Sprawiedliwość chcemy dać jeszcze większą przestrzeń naszym rodzimym produktom w sklepach. To wyraz lokalnego patriotyzmu, przywiązania do tradycji - ale i wsparcia polskiej gospodarki i producentów. Każda złotówka wydana na polskie produkty to korzyść dla nas wszystkich! To nowe miejsca pracy, inwestycje, zwroty z podatków. Dlatego kupujmy lokalne produkty i cieszmy się tymi smakami na co dzień! Bo Polska jest najsmaczniejsza" - podkreślił Morawiecki.

W środę na Twitterze PiS poinformowano o programie "Lokalna półka".

Trzeci konkret PiS to program "Lokalna półka", czyli obowiązek, aby markety w swojej ofercie miały minimum 2/3 owoców, warzyw, produktów mlecznych i mięsnych oraz pieczywa pochodzących od lokalnych dostawców. Wzmocni to pozycję lokalnych dostawców względem innych ogniw łańcucha dostaw żywności, a także ułatwi dostęp konsumentów do produktów wytworzonych przez mniejszych, również lokalnych producentów - podało na Twitterze PiS. 

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

#premier Mateusz Morawiecki #program PiS #„Lokalna półka”

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo