Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Kredyt na start - mieszkania zamienimy na domy?

Zamiast większego mieszkania, wiele wielodzietnych rodzin może zdecydować się na zakup domu jednorodzinnego. Jak pisze we czwartek "Puls Biznesu", zapotrzebowanie na te nieruchomości wydatnie wzrośnie w drugiej połowie roku, co prawdopodobnie przełoży się na wzrost ich cen.

Rynek nieruchomości
Schluesseldienst - pixabay.com

Jak mówią cytowani przez gazetę eksperci, impulsem dla wzrostu popytu na domy będzie program Kredyt na start. Jego założenia promują szczególnie rodziny z dziećmi, a dopłata będzie obniżała oprocentowanie kredytu do 0 proc. w przypadku gospodarstwa domowego, które ma troje lub więcej dzieci. Oznacza to teoretycznie, że część rodzin wielodzietnych będzie mogła sprzedać swoje mieszkania i zamiast zamieniać je na nieco większe, wybierze jednak dom - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Jak dodaje gazeta, w ramach nowego programu kolejną nieruchomość będą mogły kupić rodziny wielodzietne, a jeśli nałożyć na to dodatkowo popularyzację pracy hybrydowej oraz wysokie ceny mieszkań w miastach, zakup domu wydaje się atrakcyjną alternatywą. Dom będzie z pewnością tańszy niż cztero- czy pięciopokojowe mieszkanie - mówią eksperci, cytowani przez "Puls Biznesu".

W ich ocenie, w zależności od regionu, wzrost kosztów budowy domów w tym roku wyniesie od 6 proc. - czyli od poziomu zbliżonego do prognozowanego wskaźnika inflacji - do około 10-12 proc., a więc mniej więcej połowy wzrostu ceny metra kwadratowego mieszkań w dużych miastach.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

am
Wczytuję ocenę...
Wideo