Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Przemysław Czarnek: 5 faktów, które pokazują, że beatyfikacja rodziny Ulmów to historyczne wydarzenie

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek nie ma wątpliwości, że beatyfikacja rodziny Ulmów to wydarzenie bez precedensu. - Historyczne, arcyważne wydarzenie dla Kościoła i Polski - napisał, podając ku temu 5 istotnych faktów.

Przemysław Czarnek
fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Msza św. beatyfikacyjna Rodziny Ulmów odbędzie się 10 września 2023 r. na stadionie w Markowej. Wraz z kardynałem Marcello Semeraro liturgię koncelebrować będzie blisko 900 księży i ponad 60 biskupów z Polski i zagranicy. Będą także obecni przedstawiciele polskich władz.

- W drodze na beatyfikację Rodziny Ulmów. Historyczne, arcyważne wydarzenie dla Kościoła i Polski - napisał minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Wymienił pięć powodów, dla których to ważne wydarzenie.

5 faktów, które pokazują, że beatyfikacja rodziny Ulmów to wyjątkowe wydarzenie - wg ministra Czarnka:

  • 1. Beatyfikacja polskiej, wielodzietnej Rodziny zamordowanej bestialsko przez Niemców, za to, że Rodzina ta ukrywała i ratowała Żydów przed zagładą.
  • 2. Beatyfikacja dziecka nienarodzonego.
  • 3. Odkrywanie prawdy, fałszowanej przez kilku pseudo historyków, o istocie relacji polsko-żydowskich w czasie niemieckiego Holokaustu.
  • 4. Ukazanie wielkiej świętości Rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny.
  • 5. Pokazanie światu, że Kościół w Polsce, pomimo permanentnych ataków rozmaitych mediów, żyje i żyć będzie, bo jest Chrystusowy.

Niemcy zamordowali Józefa i Wiktorię Ulmów oraz siedmioro ich dzieci we wsi Markowa 24 marca 1944 r. Tego samego dnia zabili też ośmioro ukrywanych przez nich Żydów.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#rodzina Ulmów #Przemysław Czarnek

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo