Kolejny "żart" o bombie w bagażu na lotnisku

35-latek zażartował na gdańskim lotnisku, że w bagażu ma bombę i pistolet. Mężczyzna nie został wpuszczony do samolotu lecącego do Szwecji. Funkcjonariusze ukarali go mandatem. W walizce "żartownisia" nie znaleziono niebezpiecznych przedmiotów.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay

"35-latek chciał polecieć do Malmo, podszedł z bagażem do odprawy i powiedział, że jest w nim bomba i pistolet" - przekazał w czwartek rzecznik prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak.

Wyjaśnił, że do zdarzenia doszło we wtorek w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. "Mundurowi sprawdzili bagaż, nie było w nim żadnych niebezpiecznych przedmiotów. Mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć powodu, dlaczego tak się zachował" - przekazał Juźwiak.

Strażnicy graniczni ukarali mieszkańca woj. kujawsko-pomorskiego mandatem, a kapitan odmówił zabrania mężczyzny na lot do Szwecji.

Była to 47 w tym roku interwencja funkcjonariuszy z placówki Straży Granicznej w Gdańsku wobec osób naruszających warunki bezpieczeństwa lotniska.

W ubiegłym miesiącu funkcjonariusze ukarali mandatem 49-latkę z woj. pomorskiego, która twierdziła, że posiada w bagażu broń oraz 38-latka, który sugerował, że posiada w bagażu dwa granaty. W obu przypadkach w ich walizkach nie znaleziono niebezpiecznych przedmiotów.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

dp
Wczytuję ocenę...
Komentarze (2)
Anonim 22.09.2023 07:55
Az tylu durni lgnie do tego lotniska bo jest imienia takiego jak oni.
Greg 21.09.2023 23:08
To mogła być maskirowka, a bokiem przeszedl jakiś nielegalny ładunek u inego gościa, sprawdzanego mniej skrupulatnie
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo