Greenpeace zablokował szyb kopalni Ruda Bielszowice. Jest reakcja PGG

- Polska Grupa Górnicza S.A. wyraża zdecydowany sprzeciw w związku z nielegalną akcją Greenpeace, polegającą na zablokowaniu szybu wydobywczego nr II Ruchu Bielszowice KWK Ruda - czytamy w stanowisku PGG.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Szyb kopalni Ruda
fot. Klaumich49 - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=44143073

Dzisiaj rano Greenpeace pochwalił się w mediach społecznościowych akcją w kopalni Ruda Bielszowice należącej do Polskiej Grupy Górniczej.

"Aktywistki i aktywiści Greenpeace wspięli się dzisiaj rano na wieżę wyciągową szybu kopalni Bielszowice i rozwiesili tam ogromny transparent z hasłem: Kopalnie trują Odrę"

- czytamy w zamieszczonym na Facebooku wpisie.

Niedługo potem, stanowisko ws. akcji Greenpeace wydała Polska Grupa Górnicza, która wyraziła zdecydowany sprzeciw, a akcję uznała za "nielegalną".

"Akcja aktywistów spowodowała unieruchomienie zakładu, wstrzymanie wydobycia węgla oraz sprowadziła bezpośrednie zagrożenie dla pracującej na dole załogi. Dyrekcja KWK Ruda w trosce o bezpieczeństwo ludzi podjęła wszelkie działania, aby zabezpieczyć pracowników zakładu, a także samych protestujących, którzy narazili się na zagrożenie"

-  czytamy w stanowisku Grupy.

To nie pierwsza akcja Greenpeace wymierzona w kopalnie PGG. W kwietniu 2023 r. grupa aktywistów Greenpeace zatamowała wylot kolektora wód kopalnianych odprowadzanych do cieku powierzchniowego do Kłodnicy w Rudzie Śląskiej - Halembie.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Polska Grupa Górnicza #PGG #Ruch Bielszowice #Greenpeace

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
md
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo