Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Dzień Dziecka z Zakładową Orkiestrą Górniczą Kopalni Bełchatów

Przedszkolaki z Kleszczowa i uczniowie szkoły podstawowej z Piotrkowa Trybunalskiego z okazji Dnia Dziecka odwiedzili muzyków Zakładowej Orkiestry Górniczej Kopalni Bełchatów, oddziału spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE. Dla wyjątkowych gości, górnicy zagrali specjalny koncert.

Dwie grupy przedszkolaków z Publicznego Przedszkola Samorządowego w Kleszczowie i uczniowie młodszych klas Szkoły Podstawowej nr 2 
im. K.K. Baczyńskiego w Piotrkowie Trybunalskim przyjechali do Bełchatowa spotkać się z muzykami z Orkiestry Reprezentacyjnej Kopalni Bełchatów z okazji Dnia Dziecka. 

– Dla naszych wyjątkowych gości zagraliśmy koncert z popularnymi utworami ze znanych filmów i programów dla najmłodszych. Wizyta miała także walor edukacyjny, ponieważ dzieci poznawały tajniki instrumentów i próbowały na nich grać. Nasi goście grali wspólnie z orkiestrą na perkusjonaliach, tańczyli, a kilkoro próbowało swoich sił w roli dyrygenta

– mówi Damian Krata, kapelmistrz zespołu.

Zakładowa Orkiestra Górnicza KWB Bełchatów towarzyszy obchodom ważnych uroczystości zarówno branżowych, w tym Barbórki i Dnia Energetyka, jak i państwowych czy kościelnych, które odbywają się na terenie powiatu czy województwa. Siedziba zespołu znajduje się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bełchatowie. 
 
 

 Źródło: Departament Komunikacji PGE GiEK

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mat. pras.
Wczytuję ocenę...
Wideo