Koszulka "Nie Bać Tuska" TYLKO U NAS! Zamów już TERAZ!

Dorota Kania UJAWNIA: Na czym polega kontrowersyjny projekt „Żywa Biblioteka”?

W najnowszym odcinku programu „Koniec systemu” Dorota Kania zajęła się działalnością tzw. „żywych bibliotek” - projektu mającego promować różnorodność i równość. Z ogólnodostępnych informacji na temat „Żywej Biblioteki” można się dowiedzieć, że działalność ta polega na wypożyczeniu „Żywej Książki”, czyli osoby, z którą można porozmawiać. Na głównej stronie internetowej „ŻB” wymieniono katalog różnych postaci, między innymi feministkę, księdza, osobę z zespołem Downa, lesbijkę, nastoletnią matkę.

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

W obszernym artykule, zamieszczonym na łamach najnowszego numeru Tygodnika „Gazeta Polska” Dorota Kania zauważa, że zdecydowanie więcej można dowiedzieć się z konkretnych projektów.

I tak 29 czerwca tego roku w ramach Opolskiego Festiwalu Miłości Stowarzyszenie Tęczowe Opole zorganizowało „Żywą Bibliotekę” , której partnerem była Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu. Na zaproszeniu na to wydarzenie widniał katalog „Żywych Książek”, z którymi można było porozmawiać: były więzień, gej, Turek, osoba transpłciowa, mama osoby niebinarnej (osoby, która nie wytworzyła, nie otrzymała albo zrezygnowała z identyfikacji rodzajowych – tożsamości opartych na rozróżnieniu płci biologicznych: męskiej i żeńskiej). Wydarzenie zostało sfinansowane przez Fundację Batorego.
Trzy dni później, 20 czerwca, „Żywa Biblioteka” została zorganizowana w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie – patronat nad tym wydarzeniem objął Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Wzięły w nim udział osoby niepełnosprawne, geje, osoby transpłciowe. Z kolei w Płocku można było „wypożyczyć” do rozmowy: geja, lesbijkę, trzeźwego alkoholika, ateistkę, żonę pastora, feministkę i osobę ze schizofrenią. Natomiast we Wrocławiu zainteresowani mogli spotkać się z ateistą, Ukrainką, gejem, księdzem, katechetką, osobą niebinarną.

Obecnie mamy do czynienia z apogeum ofensywy LGBT.
- mówił na antenie Telewizji Republika Nikodem Bernaciak, członek Zespołu Analitycznego Centrum Analiz Legislacyjnych Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.
 
Eksperci Ordo Iuris projektowi „Żywej Biblioteki” przyglądają się już od dłuższego czasu.

Nie ma daty przełomowej w oswajaniu polskiego społeczeństwa z treściami ruchu LGBT. Z opracowania, które przygotowaliśmy w ubiegłym roku dotyczącym ruchu LGBT, że „Żywa Biblioteka” we Wrocławiu odbywała się w 2008 roku. Ten ruch docierał najpierw do dużych miast a później pojawił się w innych, mniejszych miejscowościach. Pod pozorem lekcji tolerancji organizowanych najczęściej w miejskich bibliotekach oswaja się osoby w bardzo różnym wieku z agendą LGBT. Obecnie mamy do czynienia z apogeum tej ofensywy.
- tłumaczy Nikodem Bernaciak z Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze tygodnika „Gazeta Polska”

 



Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika, Gazeta Polska

#Koniec Systemu #Dorota Kania #Żywa Biblioteka #LGBT

redakcja