KSIĄŻKA | ZGODA - rząd i służby Tuska w objęciach Putina Zamów zanim Tusk zakaże tej książki!

Bp Antoni Długosz: Karolina i Urszula są bohaterkami. Dzięki ks. Olszewskiemu mamy wzrost powołań kapłańskich

- Panie Karolina i Urszula są dla mnie przeogromnymi bohaterkami – modlitwy i zjednoczenia z Panem Bogiem. Przeżyły piekło, bo jedna z nich opiekowała się starą mamą, a druga ma niepełnosprawnego synka i aresztowano je w okrutny sposób. Uważam, że prześladowanie księdza Michał Olszewskiego przyczyniło się do wzrostu liczby powołań kapłańskich, pierwszego od wielu lat – mówi „Gazecie Polskiej” biskup Antoni Długosz, prof. dr hab. nauk teologicznych, muzyk, duszpasterz dzieci specjalnej troski i młodzieży uzależnionej.

bp Antoni Długosz
bp Antoni Długosz
YouTube - YouTube

W najnowszym numerze „Gazety Polskiej” znajdą Państwo wyjątkowy wywiad z biskupem Antonim Długoszem, w którym duchowny dzieli się swoimi refleksjami na temat współczesnej Polski, Kościoła, młodzieży oraz roli, jaką w życiu duchowym odgrywają świadectwa wiary, takie jak przykład ks. Michała Olszewskiego. Biskup Długosz otwarcie mówi o prześladowaniach duchownych, atakach na Kościół i rosnącej potrzebie odwagi w wyznawaniu wiary. To szczera rozmowa, w której poruszane są tematy kluczowe dla każdego katolika i patrioty.

Zdaniem biskupa Długosza, prześladowanie ks. Michała Olszewskiego miało istotny wpływ na wzrost liczby powołań kapłańskich w Polsce. „Młodzież ma zawsze skłonność do przekory, a to przecież głównie maturzyści wstępują do seminariów duchownych. Sądzę, że na pewno prześladowanie księdza Michała Olszewskiego miało na to wpływ” – mówi duchowny. Podkreśla, że młodzi ludzie, widząc odwagę kapłanów, coraz częściej decydują się na życie w służbie Kościołowi.

Biskup Długosz z niepokojem odnosi się także do sytuacji, w której ks. Olszewski został zatrzymany w Wielki Czwartek. „Oczywiście budzi to niepokój, bo to przede wszystkim dzień kapłański” – zauważa. Duchowny zestawia też traktowanie ks. Olszewskiego z zupełnie odmiennym postępowaniem wobec rosyjskiego szpiega Pawła Rubcowa, który mógł choćby przeczytać swoje akta; podkreśla, że to „bulwersujące”.

W rozmowie poruszany jest również temat dwóch kobiet zatrzymanych razem z ks. Olszewskim – Urszuli Dubejko i Karoliny Kucharskiej, które biskup nazywa „bohaterkami modlitwy i zjednoczenia z Panem Bogiem”. Duchowny opowiada o ich trudnych doświadczeniach w więzieniu, gdzie mimo przeciwności pozostały wierne swojej wierze.

Biskup Antoni Długosz otwarcie krytykuje także ataki na Kościół, które przypominają mu czasy komunistyczne. „To, co dzieje się po ostatnich wyborach, przypomina sytuację, jaka była w systemie totalitarnym, w czasach komunizmu, gdy atakowano Kościół na wiele sposobów” – twierdzi duchowny.

Przywołuje również słowa Prymasa Wyszyńskiego, który ostrzegał, że „jeżeli przyjdą zniszczyć ten naród, zaczną od Kościoła”.

Cały wywiad z biskupem Antonim Długoszem znajdą Państwo w najnowszym numerze „Gazety Polskiej”. To wyjątkowa okazja, by poznać głębokie refleksje duchownego na temat współczesnych wyzwań, przed którymi stoi Kościół i Polska

 



Źródło: Gazeta Polska

 

Piotr Lisiewicz