Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Błaszczak: Najlepsze śmigłowce na świecie trafią do Polski. "Skutecznie odstraszą agresora"

- To najlepsze śmigłowce uderzeniowe na świecie, które razem z Abramsami skutecznie odstraszą agresora przed wtargnięciem na terytorium Polski - powiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak odnosząc się do faktu, iż Departament Stanu zgodził się na sprzedaż Polsce 96. śmigłowców uderzeniowych Apache.

Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej
TVP Info / screen

Departament Stanu USA zatwierdził sprzedaż Polsce 96. śmigłowców uderzeniowych AH-64E Apache. Do sprawy odniósł się na konferencji prasowej Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej. 

"Cieszymy się, że Departament Stanu zgodził się na sprzedaż Polsce 96. śmigłowców uderzeniowych Apache. To najlepsze śmigłowce uderzeniowe na świecie. Taka jest opinia polskich żołnierzy. Są wielokrotnie lepsze niż Caracale. To potężna flota 96. śmigłowców razem z Abramsami, których będzie 360, będą stanowiły barierę nie do przebicia. Zamkną bramę brzeską. Trafią na wyposażenie 18. dywizji zmechanizowanej. Realnie i efektywnie odstraszą agresora od wtargnięcia na terytorium Polski"

– powiedział Błaszczak.

Pytany, kiedy pierwsze egzemplarze trafią do Polski, odparł, że obecnie negocjowana jest cena. 

" dokumentach amerykańskich została podana cena maksymalna. Zawsze cena wynegocjowana jest niższa. Dowodzą tego nasze doświadczenia odnośnie zamówienia systemu Patriot czy HIMARS. Cena dotyczy także uzbrojenia, a więc zamawiamy śmigłowce razem z uzbrojeniem"

– podkreślił.

Dodał, że ze względu na jego dobrą współpracę z sekretarzem obrony Lloydem Austinem "umówiliśmy się, że w przyszłym roku na wyposażenie Wojska Polskiego trafią śmigłowce Apache z wojska amerykańskiego, z sił lądowych amerykańskich tak, by wypełnić tę przestrzeń, która jest nam niezbędna do wypełnienia zanim otrzymamy pierwsze wyprodukowane specjalnie dla Polski". 

"Apache to najlepsze śmigłowce na świecie. Razem z Abramsami skutecznie odstraszą agresora przed wtargnięciem na terytorium Polski"

– podsumował.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Apache #armia #Mariusz Błaszczak #USA

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Mateusz Mol
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo