Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

A kiedy zadzwoni telefon z Berlina... Szydło ostrzega przed Tuskiem: Zrobi to samo, co w 2015 r.

- Donald Tusk dziś zrobi dokładnie to samo, co robił kiedy był szefem Rady Europejskiej, kiedy w 2015 roku wykonywał karnie politykę Angeli Merkel w obszarze nielegalnej migracji - przekonywała europoseł PiS Beata Szydło. "Tusk tutaj w Polsce mówi, że to nieprawda, że nie ma żadnej presji, nie ma żadnego problemu, tymczasem kiedy dzwoni telefon z Berlina albo Brukseli...".

Była premier Beata Szydło
Twitter.com/BeataSzydlo

Szydło podczas konferencji prasowej w Krakowie mówiła, że Donald Tusk w 2015 roku, kiedy był szefem Rady Europejskiej, „patronował i tę politykę na poziomie Unii Europejskiej firmował i ją prowadził, realizował polecenia Berlina, realizował polecenia Angeli Merkel”.

W opinii b. premier Europa nie jest przygotowana do obecnego kryzysu migracyjnego, „nie ma żadnego pomysłu i nie ma żadnego planu”.

„Europa musi mieć przygotowany jakiś racjonalny plan, żeby powstrzymać ten napływ do naszych miast i naszych państw, musi to być plan pragmatyczny, skuteczny i przede wszystkim trzeba pomagać tym ludziom, którzy pomocy potrzebują w ich krajach na miejscu, nie można narażać bezpieczeństwa Europejczyków

- mówiła Szydło podczas briefingu.

„Tusk dzisiaj próbuje mówić, że nie będzie to problem dla Polski, że nikt nas nie zmusza do tego, żeby przyjmować nielegalnych migrantów. To samo mówił w ubiegłym tygodniu Rafał Trzaskowski. Tymczasem ich grupa polityczna, w której jest Platforma w Parlamencie Europejskim - grupa Webera złożyła wniosek o to, ażeby przyspieszać te prace, ażeby już w tym tygodniu Parlament Europejski zajął się tym zaproponowanym przez von der Leyen projektem” - wskazała europosłanka.

Według niej grupa Webera „mówi bardzo jasno - pakt migracyjny trzeba przygotować jak najszybciej, trzeba go wprowadzić”. „Tusk tutaj w Polsce mówi, że to nieprawda, że nie ma żadnej presji, nie ma żadnego problemu, tymczasem kiedy dzwoni telefon z Berlina albo Brukseli zrobi dokładnie to samo, co robił wtedy, kiedy był szefem Rady Europejskiej, kiedy w 2015 roku wykonywał karnie politykę Angeli Merkel w tym obszarze, obszarze nielegalnej migracji” - podkreśliła Szydło.

Była premier zapowiedziała, że rząd Prawa i Sprawiedliwości sprzeciwi się tym planom na forum unijnym. „Tak jak w 2015 roku, tak i w tym roku powie stanowcze weto – nigdy nie zgodzimy się na to, aby przyjmować do Polski nielegalnych migrantów” - zaznaczyła Szydło.

„W PE w tym tygodniu będzie debata na ten temat i jasno wyrazimy swój sprzeciw. Pan premier Mateusz Morawiecki będzie uczestniczył w posiedzeniu Rady i też bardzo jasno to polskie stanowisko wyrazi”

- dodała.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

#Beata Szydło #Donald Tusk #wybory 2023

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo