KSIĄŻKA | ZGODA - rząd i służby Tuska w objęciach Putina Zamów zanim Tusk zakaże tej książki!

​Tłumy na spotkaniach z dziennikarkami „GP” w Kanadzie

Na spotkania w Ottawie i Montrealu z Dorotą Kanią i Anitą Gargas przyszło blisko 300 osób.

Wacław Kujbida/ Gazeta Polska
Wacław Kujbida/ Gazeta Polska
Na spotkania w Ottawie i Montrealu z Dorotą Kanią i Anitą Gargas przyszło blisko 300 osób. W polskiej szkole w Ottawie dyrektor Renata Bogusławska nie zgodziła się na zawieszenie plakatów informujących o spotkaniu z dziennikarkami „Gazety Polskiej”.

W Ottawie i Montrealu, gdzie Polonia jest znacznie mniej liczna niż np. w Chicago w USA przyszło tak dużo osób, że trzeba było dostawiać dodatkowe krzesła. Organizatorem obydwu spotkań był Klub Gazety Polskiej w Ottawie, którego szefem jest Wacław Kujbida. W Montrealu sali użyczyli ojcowie franciszkanie z parafii Matki Boskiej Częstochowskiej.

- Każdemu, któremu Polska jest bliska, powinien znać to, co wydarzyło się w Smoleńsku, powinien wiedzieć o roli komunistycznych służb w obecnym życiu publicznym mówił o. Józef Brzozowski rozpoczynając spotkanie.

- Gdy wydawca zwrócił się do mnie z propozycja napisania książki o „seryjnym samobójcy”, który pojawił się w 2010 r. stwierdziłam, że trzeba opisać przypadki wszystkich najbardziej tajemniczych samobójstw o zabójstw od 1989r. Dziś już wiem, że trzeba zrobić drugie, rozszerzone wydanie, ponieważ już po tym, jak książka była na rynku, pojawiły się nowe, nieznane fakty – podkreśliła red. Dorota Kania.

Pytana o to, czy się nie boi ujawniać powiązania ludzi komunistycznej bezpieki m.in. z mediami i biznesem oraz czy ma ochronę, dziennikarka odpowiedziała. - Nie boję się i nie zamierzam rezygnować z pisania, a moja najlepsza ochroną jest Michał Archanioł.

Anita Gargas, pytana o to, czy miała problemy z wjazdem do Rosji, mówiła:
- Za pierwszym razem, gdy jechaliśmy do Smoleńska z „Misją specjalną”, czyli z ekipą TVP, bez kłopotu otrzymaliśmy wizy. Problemy pojawiły się później, gdy był już wyemitowany odcinek o niszczeniu wraku tupolewa przez Rosjan – mówiła Anita Gargas, deklarując: - Zapewniam państwa, że nikt mnie nie odwiedzie od zamiaru wyjaśnienia tego, co stało się 10 kwietnia 2010 r. na smoleńskim lotnisku. Bez tego nie ma wolnej Polski, nie ma możliwości zbudowania prawdziwej tożsamości narodowej - podkreśliła publicystka.


fot.: Czesław Piasta - spotkanie w Ottawie


fot.: Czesław Piasta​ - spotkanie w Ottawie


fot.: Wacław Kujbida - spotkanie w Montrealu


Wacław Kujbida - spotkanie w Montrealu

 



Źródło: niezalezna.pl

mn