Prof. Gliński o expose: "rozczarowujące"

Profesor Piotr Gliński, kandydat PiS na premiera, tuż po zakończeniu przemówienia przez Donalda Tuska skomentował "drugie expose" szefa rządu. Ocena była jednoznaczna.

Profesor Piotr Gliński, kandydat PiS na premiera, tuż po zakończeniu przemówienia przez Donalda Tuska skomentował "drugie expose" szefa rządu. Ocena była jednoznaczna. - To wystąpienie było rozczarowujące - stwierdził prof. Gliński.

Profesor Gliński podkreślił, że w dzisiejszym przemówieniu premiera Tuska brakowało przede wszystkim konkretów i mało było pomysłów. - Więcej było retoryki i ozdób - zwrócił uwagę kandydat PiS na premiera, który podkreślił, że Donald Tusk nie powstrzymał się od politycznej walki zamiast przedstawiać gospodarcze pomysły. - Opozycja dostała swoją porcję epitetów - stwierdził.Równie krytycznie wystąpienia Donalda Tuska ocenił poseł Mariusz Błaszczak, szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. - Donald Tusk jest niewiarygodny. Opinia społeczna ma świadomość, że jedno obiecuje, a drugie robi - mówił polityk PiS, który jako jeden z przykładów typowych "obiecanek" wskazał zapewnienie premiera o zorganizowaniu przetargu na budowę obwodnicy Poznania. - Nie ma jednak słowa o inwestorze - podkreślił M. Błaszczak. Takich haseł bez pokrycia w expose Tuska było znacznie więcej.

Z kolei poseł PiS Adam Hofman złożył propozycję Donaldowi Tuskowi, który w każdym wystąpieniu atakuje opozycję. - Niech poda się do dymisji, a opozycja sobie poradzi - stwierdził rzecznik Prawa i Sprawiedliwości. A jak polityk PiS ocenił expose? - Nie wierzę w obietnice Donalda Tuska. Amber Gold też ładnie się reklamowało - stwierdził na antenie TVN24 poseł Hofman.

Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda o wystąpieniu premiera Donalda Tuska: Powiem krótko: ble, ble, ble, na okrągło, słodziutko. Niczego nowego się tam nie dowiedziałem. Myśli premier, że Polacy się na to złapią. Nie złapią się. Mógł się lepiej przygotować do tego, ale ja mówiłem od początku: nie jestem zdziwiony. Jeszcze raz powiem: ble, ble, ble panie premierze.

I dzisiejsze expose pana premiera mówiące o tym, że pochyli się nad każdym miejscem pracy – to najpierw niech odmrozi z panem Rostowskim Fundusz Pracy, z którego sobie zrobił parapodatek. Mrożą prawie 6 mld nie ich pieniędzy, tylko pieniędzy, które pracodawcy przekazują na Fundusz Pracy i które powinny pracować na bezrobotnych, a nie być zamrożone przez ministra finansów Jacka Rostowskiego -
mówi przewodniczący Duda.

A żeby nie było tak bardzo poważnie, to przytoczymy komentarz szefa klubu PO Rafała Grupińskiego, który uznał wystąpienie swojego szefa jako „znakomite, ważne, z wizją”. Od razu zrobiło się śmieszniej…
Przerwa przed wystąpieniami przedstawicieli poszczególnych klubów parlamentarnych była wykorzystywana przez różnych komentatorów do oceny expose. I ujawniło się coś zaskakującego. Donald Tusk traci nie tylko poparcie wśród Polaków (to wiadomo od dawna), ale nawet w stacjach telewizyjnych stojących dotychczas za nim murem. Grzegorz Miecugow na antenie TVN24 bez ogródek stwierdził, że jest zawiedziony wystąpieniem premiera. Nowość!


 

 Źródło: TVN24,PAP,niezalezna.pl

 

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo