Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Zandberg wyśmiał Szczerbę po jego wypowiedzi o wyborach w Warszawie. "To nie do pomyślenia"

"W demokracji to nie do pomyślenia, żeby inne partie niż Platforma wystawiały kandydatów w wyborach!" - kpi po wypowiedzi Michała Szczerby z Platformy Obywatelskiej lider Razem Adrian Zandberg. Spostrzeżenie przypadło do gustu internautom.

Michał Szczerba
Tomasz Hamrat - Gazeta Polska

Szczerba ocenił w poniedziałkowym wywiadzie w Radiu Plus, że partia Razem mogłaby się wykazywać większą lojalnością wobec koalicjantów. Jak powiedział, "z partią Razem różnie wychodzi, taki koalicjant, a wystawia w Warszawie swojego kandydata przeciwko jednemu z najlepszych prezydentów Rafałowi Trzaskowskiemu”.

Zastrzegł, że prywatnie bardzo lubi wicemarszałek Senatu Magdalenę Biejat, która jest kandydatką Lewicy i ruchów miejskich na prezydenta stolicy.

"W demokracji to nie do pomyślenia, żeby inne partie niż Platforma wystawiały kandydatów w wyborach!"

- skomentował Zandberg we wpisie na portalu X.

Partia Razem należy do klubu parlamentarnego Lewicy, wraz m.in. z Nową Lewicą. Pod koniec ub.r. politycy Razem zdecydowali, że nie wejdą do rządu stworzonego przez Koalicję Obywatelską, Trzecią Drogę i Lewicę, choć taki rząd poprą.

Co na to internauci?

O urząd prezydenta Warszawy ubiegają się: dotychczasowy prezydent Rafał Trzaskowski – kandydat Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicji Obywatelskiej, Tobiasz Bocheński – kandydat Koalicyjnego Komitetu Prawa i Sprawiedliwości, Magdalena Biejat – kandydatka Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Lewicy i Ruchów Miejskich, Przemysław Wipler – kandydat Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców, Janusz Korwin–Mikke – kandydat Komitetu Wyborczego Bezpartyjni i Romuald Starosielec – kandydat Komitetu Wyborczego Ruch Naprawy Polski.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl, X

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
am
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo