„Potrafisz Polsko” jest „widmem”? KŁAMSTWO! Kukiz kontra Zembaczyński - jest pozew w trybie wyborczym

Paweł Kukiz złoży pozew w trybie wyborczym przeciwko Witoldowi Zembaczyńskiemu. Poseł Koalicji Obywatelskiej sugerował bowiem, że fundacja Kukiza "Potrafisz Polsko" jest "widmem". W mediach społecznościowych opublikował treść pozwu, a wpis opatrzył słowami: "dobrego dnia".

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Kukiz złożył pozew
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Poseł Witold Zembaczyński (KO) na piątkowej konferencji prasowej domagał się od posła Pawła Kukiza, aby ten oddał 4,3 mln złotych, jakie z budżetu państwa otrzymała fundacja "Potrafisz Polsko", w której radzie zasiada Kukiz. Na stronie fundacji poinformowano, że "zadanie Instytutu Demokracji Bezpośredniej jest dofinansowane z budżetu państwa w ramach realizacji zadania publicznego, wartość dofinansowania 4284900 zł, co stanowi 100 proc. wartości zadania publicznego".

Zembaczyński ocenił też, że fundacja "Potrafisz Polsko", w której radzie zasiada Kukiz jest "widmem".

Reakcja natychmiastowa

Wczoraj Kukiz pytany był na antenie Radia Zet czy Instytut Demokracji Bezpośredniej, który miał działać w ramach jego fundacji ostatecznie powstał? - "No oczywiście, proszę sprawdzić na stronie lubbezposrednio.pl" - powiedział.

Kukiz poinformował, że "to będzie przedmiotem sporu w trybie wyborczym z panem Zembaczyńskim". - "Czekam tylko na zarejestrowanie list, bo gdybym teraz złożył pozew przeciw panu Zembaczyńskiemu w zwykłym trybie, to czekałbym na rozstrzygnięcie 15 czy 5 lat. Natomiast w trybie wyborczym te sprawy wszystkie będziemy wyjaśniać" - dodał.

 

Dzisiaj Paweł Kukiz poinformował na Twitterze, że pozew jest już złożony.

 

Nie tylko w trybie wyborczym

Kukiz poinformował również w Radiu Zet, że złożył zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Zembaczyńskiego w zwykłym trybie. - "Chodzi o pomówienia, które dotyczą wybicia szyby" - wyjaśnił. -  "Chodzi o art. 488 Kodeksu postępowania karnego, chodzi o pomówienia, które dotyczą wybicia szyby, rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji" - dodał.

Do zdarzenia doszło w niedzielę przy ulicy Wschodniej w Opolu. Według relacji posła Zembaczyńskiego, napastnik, widząc jego oklejony hasłami samochód, wjechał rowerem w drzwi pojazdu, a następnie miał grozić parlamentarzyście używając wulgarnych określeń, mówiąc m.in. że spali jego samochód. Gdy parlamentarzysta wrócił po kilkunastu minutach, zobaczył że w jego samochodzie wybito szybę. - "Dziś zwolennik #PiS / #Kukiz najpierw groził że spali mojego busa a mnie zaj****. Chwile później spełnił swoją groźbę rzucając kamieniem w szybę mojego busa. To bezpośredni atak na posła opozycji. Paweł Kukiz i PiS jesteście odpowiedzialni za wojnę pomiędzy Polakami!!!" - napisał Zembaczyński na Twitterze.

Na wideo, które udostępnił pod wpisem, ocenił, że "jest to bezpośredni atak i napaść na opozycję". - "Kukiz i Pisowcy ja wam tego nie odpuszczę" - zadeklarował. 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Paweł Kukiz #proces w trybie wyborczym

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Magdalena Żuraw
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo