Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

"Pomyślny wiatr na pewno przyjdzie". Czarnek zagrzewa Klubowiczów i zapowiada: Jesień może być nasza!

Czekajmy na pomyślny wiatr, który na pewno przyjdzie, może nawet jeszcze w przyszłym roku. Musimy być gotowi, by ponownie przejąć władzę - zapowiadał podczas spotkania online z Klubowiczami szef MEiN Przemysław Czarnek.

Czarnek: nie możemy dopuścić do jakiegokolwiek rozczłonkowania Prawa i Sprawiedliwości
Fot. Konrad Falecki/Gazeta Polska

Przed południem, z uczestnikami IX Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” spotkał się minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Pytany o tendencje wyborcze wśród młodych, tłumaczył: „przez ostatnie dwa tygodnie kampanii całkowicie przestawiono wajchę w tamtych mediach. Tusk poddał się po tej debacie. Swoją drogą słusznie, bo była bardzo słaba w jego wykonaniu. Poddał na rzecz Hołowni, żeby ten wciągnął młodzież do grona swoich wyborców. Hołownia ma dar wciągania młodzieży – to prezenter telewizyjny, showman, który się młodzieży po prostu spodobał”.

Wskazując, że „młodzi ludzie odeszli od Konfederacji” odnotował, że „to nawet kilka procent, które finalnie zagłosowało na Trzecią Drogę”.

Czarnek przekonywał, że ma kontakt z wieloma młodymi ludźmi.

- Kiedy jest się młodym, nie ponosi się odpowiedzialności za rodzinę, za dzieci, za najbliższych, za swoje środowisko. Kiedy zaczyna się wchodzić w dorosłość, a więc zaczyna się też odpowiedzialność za dzieci - naraz przychodzi zupełnie inne myślenie. Tak po prostu jest – ocenił polityk PiS.

Co dalej?

Dopytywany o nadchodzące miesiące w polskim parlamencie, uspokajał:

„głowa do góry. Mamy potężną siłę. To są miliony Polaków w całym kraju. Zmiany władze zdarzają się wszędzie – w Ameryce, we Włoszech, w innych krajach. Wydawało się, że we Włoszech lewica nie odda władzy. Jednak odeszła od władzy i dziś we Włoszech rządzi pani premier Meloni. To samo się stanie w Polsce”.

Podkreślał, że „nie możemy dopuścić do jakiegokolwiek rozczłonkowania Prawa i Sprawiedliwości”. - Czekajmy na pomyślny wiatr, który na pewno przyjdzie, może nawet jeszcze w przyszłym roku. Musimy być gotowi, by ponownie przejąć władzę – mówił dalej.

- Skupmy się na nadchodzących wyborach samorządowych. Zróbmy w nich bardzo dobry wynik. Jesień może być nasza! – konkludował szef MEiN.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#IX Nadzwyczajny Zjazd Klubów "Gazety Polskiej" #Przemysław Czarnek

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
am
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo