#BezpiecznaPolska. Premier Morawiecki przypomina, jak rząd PiS zmienia Polskę w ostatnich latach

Premier Mateusz Morawiecki zamieścił w mediach społecznościowych wpis z infografiką, która pokazuje w jaki sposób jego formacja zmieniała polską architekturę bezpieczeństwa. - Dziękujemy Wam za zaufanie! Ogrom pracy za nami, ale jeszcze więcej wyzwań przed nami! Zwyciężymy! - napisał.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Premier Mateusz Morawiecki przypomina dokonaniu PiS-u
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Szef rządu zamieścił w mediach społecznościowych wpis, w którym wskazywał, co Prawo i Sprawiedliwość przez osiem lat rządów zrobiło dla kwestii polskiego bezpieczeństwa na wielu płaszczyznach. Zarówno w kwestiach obrony narodowej, jak i bezpieczeństwa socjalnego, bezpieczeństwa wewnętrznego oraz bezpieczeństwa energetycznego. 

Zobacz listę działań podejmowanych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości, klikając - TUTAJ.

W styczniu 2016 roku podniesiono płacę minimalną do 1850 zł, w kwietniu wprowadzono program Rodzina 500 plus, w lipcu odbył się pierwszy szczyt NATO w Polsce i Światowe Dni Młodzieży. Od września wprowadzono bezpłatne leki dla seniorów powyżej 75 roku życia, a w listopadzie wprowadzono ustawę Za życiem - wsparcie dla kobiet w ciąży i polityki prorodzinnej.

Rok 2017 rozpoczął się wzrostem płacy minimalnej do 2000 zł, utworzeniem Wojsk Obrony Terytorialnej i zwiększeniem kwoty wolnej od podatku do 6000 zł. We wrześniu wprowadzono reformę edukacji likwidującą gimnazja, w październiku obniżono wiek emerytalny do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn, a w listopadzie odbyło się zaprzysiężenie rządu Mateusza Morawieckiego.

Styczeń 2018 roku to wzrost płacy minimalnej do 2100 zł i podniesienie kwoty wolnej od podatku do 8000 zł. W marcu uchwalono Prawo Przedsiębiorców z pakietu ustaw Konstytucji Biznesu. Październik to ustawa o szkolnictwie wyższym i nauce.

Początek roku 2019 to wzrost płacy minimalnej do 2250 zł, w marcu wprowadzono program Mama plus i minimalnej emerytury, w czerwcu prezydenci USA i Polski podpisali deklarację o pogłębianiu współpracy wojskowej, w lipcu rozszerzono program 500 plus na każde dziecko, w sierpniu zniesiono podatek dochodowy dla osób poniżej 26 roku życia, a w październiku wprowadzono dodatek 500 plus dla seniora.

Rok 2020 rozpoczął się wzrostem płacy minimalnej do 2600 zł i Małego ZUS-u Plus. W sierpniu wprowadzony został bon turystyczny. Rok 2020 to też światowa pandemia Covid-19, w związku z czym rząd wprowadził pomoc dla przedsiębiorców w postaci programów 10 Tarcz finansowych i antykryzysowych 2020-2021.

Styczeń 2021 to podniesienie płacy minimalnej do 2800 zł. W lipcu wprowadzono program Dobry Start dla ucznia. To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. W listopadzie przyjęto ustawę Rodzinny Kapitał Opiekuńczy.

Od stycznia 2022 płaca minimalna wzrosła do 3010 zł a kwota wolna od podatku wzrosła do 30000 zł i progu dochodowego do 120000 zł, wprowadzono preferencje podatkowe dla rodzin wychowujących co najmniej czworo dzieci. Od stycznia można budować domy do 70 m kw. bez pozwolenia, obniżono VAT do 0 proc. na żywność, nawozy, gaz, do 5 proc. na ciepło i do 8 proc. na paliwo. Zamrożono taryfy na gaz. W lutym zawarto ugodę pomiędzy Polską a Czechami w sporze o działalność kopalni węgla brunatnego Turów, w kwietniu wprowadzono embargo na węgiel z Rosji. W czerwcu obniżono podatek PIT z 17 proc. do 12 proc. W lipcu weszły w życie wakacje kredytowe i połączono Orlen i Lotos. W sierpniu wprowadzono dodatek węglowy, we wrześniu otwarto przekop przez Mierzeję Wiślaną i zamrożono ceny prądu dla gospodarstw domowych.

Styczeń tego roku to wzrost płacy minimalnej do 3490 zł, w kwietniu wprowadzono pomoc dla przedsiębiorców dotkniętych Covid-19 - Tarcza Antykryzysowa 9.0. W lipcu bezrobocie spadło do najniższego poziomu w historii - 5 proc. W lipcu płaca minimalna wzrosła do 3600 zł, przyjęto uchwałę rządu o budowie pierwszej polskiej elektrowni jądrowej, wprowadzono też program Rodzina 800 plus. We wrześniu wprowadzono 14. emeryturę w wysokości 2200 zł netto, a w październiku podpisano umowę na budowę elektrowni atomowej.

 Źródło: pap Niezalezna.pl

 

#Bezpieczna Polska ##BezpiecznaPolska #premier #wybory 2023 #Mateusz Morawiecki

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

 

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
as
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo