Podczas sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości przedstawimy kolejne propozycje programowe, o których też na pewno będziemy mówili w czasie kampanii wyborczej - zapowiedział dziś szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk. Jego zdaniem przedstawione listy do PE "są mocne".
We wtorek Komitet Polityczny PiS podjął decyzje dotyczące "jedynek" i "dwójek" na listach w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wśród "jedynek" są m.in.: szef MSWiA Joachim Brudziński, wicepremier Beata Szydło, Jacek Saryusz-Wolski, wicemarszałek Senatu Adam Bielan, Witold Waszczykowski, Elżbieta Kruk, Karol Karski, Tomasz Poręba, Zdzisław Krasnodębski, minister edukacji Anna Zalewska i Anna Fotyga.
"Wczoraj zaprezentowaliśmy +jedynki+ i +dwójki+ z naszych list. To też dowód na to, że PiS nie tylko realizuje program i konsekwentnie wypełnia obietnice programowe, ale również w sposób systemowy i spokojny przygotowuje się do wyborów"
- mówił Dworczyk w radiowej Trójce.
Jak dodał, przedstawione listy są mocne. "Te listy mają dwa aspekty - jeden aspekt to merytoryczny, a drugi - polityczny. Po pierwsze, ci politycy, którzy kandydują do Parlamentu Europejskiego mają dobre przygotowanie do tego, żeby w PE zabiegać o interesy Polski. Jeśli chodzi o politykę, to są mocne postacie, ważne postacie polskiego życia politycznego, które są w stanie zebrać dużo głosów (...) i z powodzeniem konkurować z listami opozycji w najbliższych wyborach" - tłumaczył szef KPRM.
Wyraził jednocześnie przekonanie, że PiS uda się przekonać wyborców zarówno do swojego programu, jak i do kandydatów. "I odniesiemy w zbliżających się wyborach sukces" - powiedział.
Dworczyk odnosząc się do samej kampanii wyborczej stwierdził, że PiS będzie skupione na tym, by "ta kampania była programowa".
"Choć kampania się jeszcze nie zaczęła, w tej chwili jest taki czas podsumowania, nazwijmy to, tej pracy normalnej rządu i partii" - zaznaczył.
"W najbliższą sobotę mamy konwencję. Tam przedstawimy kolejne propozycje programowe, o których też na pewno będziemy mówili w czasie kampanii wyborczej, i liczymy, że działania opozycji pozwolą na to, abyśmy skupiali się właśnie na dialogu, merytorycznej dyskusji, a nie jakichś emocjonalnych przepychankach, które niewiele wnoszą do życia Polaków"
- powiedział Dworczyk.
Wybory do europarlamentu odbędą się 26 maja, a ich zarządzenie przez prezydenta powinno nastąpić nie później niż 25 lutego. Wtedy oficjalnie rozpocznie się kampania wyborcza.
W tegorocznych eurowyborach Polacy wybiorą 52 przedstawicieli do PE w 13 okręgach wyborczych.