Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Tusk chce "rozliczać" PiS rękami Giertycha. Król: mamy szkolenia, jak zemdleć na pstryknięcie palcami [WIDEO]

- Tego w kinie nie grali - stwierdził poseł PiS Piotr Król komentując powołanie przez KO zespołu ds. rozliczeń, na czele którego stanie Roman Giertych. Polityk zażartował też, że członkowie partii biorą udział w nietypowych szkoleniach.

Roman Giertych
Tomasz Hamrat - Gazeta Polska

Politycy Koalicji Obywatelskiej powołali Zespół ds. Rozliczeń. Ma on się zająć badaniem rzekomych afer, do których miało dojść w czasie rządów Zjednoczonej Prawicy. Pokieruje nim... Roman Giertych.

Kwestia zespołu oraz jego koordynatora była tematem rozmowy w Polsat News. Poseł PiS Piotr Król został zapytany o to, czy członkowie partii boją się jego działań.

"Bardzo. W tej chwili bierzemy udział w masowych szkoleniach, jak na pstryknięcie palcami zemdleć i znaleźć się na terenie Włoch"

– powiedział poseł, odnosząc się do sytuacji, w której to mecenas Giertych zemdlał, gdy przyszła po niego policja.

Dodał, że o ile powołanie komisji śledczej jest uregulowane prawnie, to tworzenie zespołu z kompetencjami "quasi śledczymi" jest czymś nie spotykanym. - Chciałbym złożyć na ręce pana posła podziękowanie, bo tu chłopaki, kolokwialnie mówiąc, przestali się szczypać - zwrócił się do obecnego w studiu polityka KO Michała Szczerby.

"Na tych komisjach widać nie idzie. Świadkowie nie mówią tego, co by sobie życzyli (...) tutaj przyjdzie pan Roman i w ramach jednego klubu parlamentarnego powołał sobie jakiś zespół śledczy. Jak to mówiła mojej świętej pamięci prababcia, tego w kinie nie grali"

– stwierdził poseł Król.


 Źródło: niezalezna.pl

 

#Roman Giertych #bezprawie Tuska #Piotr Król

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo