Gazeta Polska: Tygrys bez pazurów. MON rządzą Cezary Tomczyk z Mirosławem Różańskim Czytaj więcej!

Zielony Ład niszczy rolnictwo. Telus dla Niezalezna.pl: Obecny rząd się temu nie przeciwstawi, bo boi się Unii

Zdaniem byłego ministra rolnictwa Roberta Telusa, dzisiejszy protest rolników w Warszawie nie spotka się z właściwą reakcją ze strony polskich władz, ponieważ są one jego zdaniem zaangażowane w realizację agendy związanej z tzw. Zielonym Ładem oraz „boją się Unii Europejskiej”. – Obecny rząd się temu nie przeciwstawi – ocenił polityk Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z naszym portalem.

Robert Telus
Zbigniew Kaczmarek - Gazeta Polska

Protest w Warszawie

Dzisiaj w Warszawie trwa „marsz gwiaździsty” rolników, który jest kontynuacją wcześniejszych protestów organizowanych na polsko-ukraińskiej granicy, a także w innych miejscach w całej Polsce.

Pytany o możliwą reakcję rządu na dzisiejszy protest rolników w Warszawie, były minister rolnictwa zaznaczył, że według nieoficjalnych doniesień „ma dojść do jakiegoś porozumienia”, ale przyznał jednocześnie, że nie wiadomo, jak ono miałoby wyglądać. 

- Ten protest ma trzy cele: to jest sprawa zamknięcia granicy ukraińskiej, zbudowania odpowiednich narzędzi, które spowodują, że te produkty rolne będą jechać poza Unię Europejską; druga rzecz, to jest realna pomoc polskiemu rolnikowi, ale taka prawdziwa, realna, taka, jaką my wprowadzaliśmy, to znaczy dopłaty do zbóż, nawozów, do paliwa, do owoców miękkich; trzecią sprawą jest przeciwstawienie się Zielonemu Ładowi, który szkodzi polskiemu rolnictwu

- wyliczał Robert Telus.

Dodał, że dopłaty „nie są przyszłością rolnictwa, ale są pomocą, żeby przetrwać ten trudny okres”.

„Religia klimatyczna” zabija rolnictwo

Mówiąc o Zielonym Ładzie rozmówca Niezalezna.pl przyznał, że jest on przejawem „lewackich idei klimatycznych” i przypomniał, że dotyczy radykalnego „ograniczenia emisji CO2, tzw. ugorowania oraz ograniczenia stosowania środków ochrony roślin”. – To zabija nie tylko polskie, ale europejskie rolnictwo – dodał.

Według Telusa, „obecny rząd się temu nie przeciwstawi”, dlatego że – jak ocenił – „boi się Unii Europejskiej”.

Tusk schowa głowę w piasek?

Przypomniał, że Donald Tusk, będąc przewodniczącym Rady Europejskiej „realizował lewackie cele klimatyczne”.

- Tą religię klimatyczną wymyślił Timmermans [Frans, były wiceprzewodniczący KE-red.] i on ją zaczął wprowadzać, a realizował ją Donald Tusk. I to jego wiceminister klimatu [Urszula Zielińska-red.], kiedy pojechała do Brukseli, powiedziała, żeby ograniczyć emisję CO2 o 90 procent. To oznacza już nie zwijanie, ale zabicie polskiego rolnictwa

- ocenił były szef resortu rolnictwa.

„I to spowodowało, że rolnicy w całej Europie wyjechali na drogi, bo ten kierunek, który objęła ta lewacka polityka zabija nasze europejskie rolnictwo” – podsumował nasz rozmówca.


 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Robert Telus #protest rolników #Unia Europejska #Zielony Ład #rolnictwo

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Przemysław Obłuski
Wczytuję ocenę...
Wideo