Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Zapisy elektroniczne do lekarza? Nie tak szybko...

Kiedy do specjalisty na NFZ zapiszemy się elektronicznie? Okazuje się, że sprawa jest skomplikowana. Minister zdrowia podała realny termin, ale... tylko w odniesieniu do części lekarzy.

Lekarz w szpitalu
Karolina Grabowska - pexels.com

Minister zdrowia była pytana o stworzenie systemu rezerwacji wizyt podobnego do systemów oferowanych przez prywatne podmioty. "Na pewno taki system zostanie wprowadzony. Jeśli prywatna placówka umożliwia rezerwację wizyty u specjalisty SMS-em lub mailem, przypomina o niej i pozwala łatwo ją odwołać, to takie rozwiązanie można i trzeba wprowadzić w publicznym systemie ochrony zdrowia. Natomiast musimy pamiętać, że to bardziej skomplikowane niż w przypadku prywatnych podmiotów, bo zakres działalności podmiotów publicznych jest o wiele szerszy niż prywatnych lecznic" - podkreśliła Leszczyna.

Dopytywana o termin wprowadzenia, minister zdrowia odpowiedziała, że "realnym terminem jest połowa 2024 r., ale tylko przy rezerwacji wizyt do niektórych specjalistów".

I sukcesywne rozszerzanie oferty na kolejne specjalizacje, żeby mniej więcej za rok system obejmował już wszystkie wizyty. To też pozwoli na sprawdzenie wprowadzanych rozwiązań - zaczniemy np. od onkologii i kardiologii, bo tam najważniejsze jest skracanie kolejek, a o to przecież chodzi w tym systemie. Jeśli rozwiązanie będzie funkcjonowało zgodnie z założeniami, będą dodawane kolejne specjalizacje

– podkreśliła.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#lekarz #NFZ

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mk
Wczytuję ocenę...
Wideo