Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Wystarczyło pół roku! Wiceminister finansów wskazuje na VAT. "Ostatnie dane są znacznie gorsze"

Ostatnie wyniki wykonania budżetu państwa są bardziej niepokojące, Ministerstwo Finansów przygląda się przede wszystkim wpływom z podatku VAT - wskazał wiceminister finansów Jurand Drop, podczas posiedzenia Rady Dialogu Społecznego.

Donald Tusk
Zbigniew Kaczmarek - Gazeta Polska

Podczas pierwszych rządów koalicji PO-PSL (2007-2015) bardzo istotnym problemem była luka VAT-owska. W ten sposóbu uciekało mnóstwo pieniędzy, co spowalniało rozwój gospodarczy Polski. Rząd Zjednoczonej Prawicy twierdził wielokrotnie, że uszczelnił system podatkowy w Polsce, dzięki czemu było możliwe wprowadzenie wielu programów socjalnych, z 500 Plus (obecnie 800 Plus) na czele. Ale nic nie trwa wiecznie - szczególnie gdy u sterów jest Donald Tusk.

Obecnie pojawiają się już pierwsze problemy związane z VAT-em. Po maju deficyt budżetu państwa wyniósł 53,1 mld zł. 

Pierwsze, miesięczne dane (dotyczące wykonania budżetu) z tego roku wskazywały na dobre wykonanie budżetu, nie było widać powodów do nowelizacji. W tym momencie również nie widać takich powodów, natomiast widać, że te ostatnie dane są znacznie gorsze i będziemy dalej patrzeć, szczególnie na wykonanie podatku VAT, na to, co się dzieje w gospodarce i na tej podstawie będziemy mogli powiedzieć, czy wykonanie budżetu jest słabe

– powiedział wiceminister finansów Jurand Drop. "Na pewno ostatnie dwa odczyty są bardziej niepokojące niż poprzednie" - dodał.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Donald Tusk #rząd #VAT #budżet państwa

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mk
Wczytuję ocenę...
Wideo