Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Premier Morawiecki chce spotkać się z Marszałkiem Sejmu RP. Wyjaśnił, w jakiej sprawie

Mamy gotowe ustawy, złożymy je we wtorek w Sejmie. Wakacje kredytowe na 2024, zamrożenie cen energii elektrycznej, przedłużenie 0% VAT na żywność - mówił dziś podczas konferencji Mateusz Morawiecki. Premier dodał, że m.in. w tej sprawie chce spotkać się z marszałkiem Sejmu.

Mateusz Morawiecki dekalog polskich spraw
twitter.com/PremierRP - twitter.com/PremierRP

Jeżeli marszałek Sejmu Szymon Hołownia byłby skłonny przyjąć mnie na spotkanie, to bardzo chętnie się z nim spotkam. Mam trzy, bardzo konkretne propozycje dla polskich rodzin - powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

Premier wyraził chęć spotkania się z marszałkiem Sejmu Szymonem Hołownią.

"Może to nie najpiękniej tak się wpraszać na spotkanie, ale jeżeli tylko by mnie zaprosił, to bardzo chętnie się pojawię na takim spotkaniu, ponieważ mam bardzo konkretne propozycje dla polskich rodzin"

–  wskazał.

Tymi propozycjami są: wakacje kredytowe na 2024 r., zamrożenie cen energii elektrycznej i przedłużenie w 2024 r. zerowego VAT-u na żywność.

"Kryzys energetyczny jeszcze nie jest za nami. Musimy realizować nasze działania osłonowe, dlatego misja naszego rządu musi być kontynuowana. Zerowy VAT na żywność także ulży portfelom polskich rodzin. Pan marszałek mówił przecież, że ma nie być żadnej (sejmowej) +zamrażarki+, więc zgłaszamy te trzy projekty"

– wskazał Morawiecki.

Premier dodał, że zostaną one zgłoszone na najbliższym posiedzeniu Sejmu, które rozpocznie się we wtorek.

Propozycje dla Polaków

Emerytura bez podatku do poziomu wysokości płacy minimalnej bądź do 6 tys. zł miesięcznie; emerytura wdowia oraz Ogólnopolska Karta Seniora - to kolejne propozycje programowe przedstawione w poniedziałek przez premiera Mateusza Morawieckiego w ramach Dekalogu polskich spraw.

Na konferencji prasowej Morawiecki przedstawił propozycje w zakresie wsparcia rodzin i seniorów. Po pierwsze jest to - jak mówił - emerytura bez podatku do poziomu wysokości płacy minimalnej bądź do 6 tys. zł miesięcznie.

"Jesteśmy w stanie podnieść rękę za jednym i za drugim postulatem"

– zapewnił.

Druga propozycja do emerytura wdowia.

"To postulat Lewicy, czyli uzupełnienie emerytury o dodatkowe świadczenia w przypadku odejścia jednego z małżonków. Jesteśmy w stanie również wypracować tutaj pieniądze"

– podkreślił premier.

Trzecią propozycją przedstawioną przez Morawieckiego jest wprowadzenie Ogólnopolskiej Karty Seniora na wzór Karty Dużych Rodzin.

"To jest ta nasza propozycja dotycząca sfery życia bardzo mocno rodzinnego, międzypokoleniowego, solidarności międzypokoleniowej"

– mówił Morawiecki.

 

 Źródło: niezalezna.pl, pap, twitter.com

 

#polityka #opozycja #premier

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo