Gazeta Polska: Tygrys bez pazurów. MON rządzą Cezary Tomczyk z Mirosławem Różańskim Czytaj więcej!

Powyborcze rozmowy o koalicji. PiS będzie mieć większość w nowym Sejmie? Suski: Tak zakładamy

- Mam nadzieję, że prezydent Andrzej Duda powierzy misję tworzenia rządu Mateuszowi Morawieckiemu. Moim zdaniem rzeczywiście może być sytuacja taka, że po wyborze marszałka prezydent może się zastanowić nad tym, ale moim zdaniem jest bardzo duża nadzieja, że rząd PiS uzyska większość - powiedział Marek Suski, poseł PiS.

Sejm RP
Tomasz Hamrat

Rozmowy o koalicji 

Marek Suski został zapytany w RMF FM, czy PiS ma szansę na zbudowanie koalicji, w której premierem będzie Mateusz Morawiecki. 

"Tak zakładamy na podstawie tego, że rząd PiS ma program, realizował ten program i to jest program dobry dla Polski. Patrzyłem na to, jak się cieszył Łukaszenka, że PiS przegrało wybory czy też Niemcy jak się cieszyli, że PiS przegrało wybory. Nie wszyscy kochają PiS"

– oświadczył polityk.

Dodał, że premier podczas konsultacji u prezydenta Andrzeja Dudy mówił o tym, iż zakłada, że rząd PiS ma większość. Wskazał też, że "w parlamencie możemy się o tym przekonać, jeśli jest głosowanie nad wotum zaufania". 

Prowadzący zapytał też Suskiego, czy jego zdaniem prezydent powierzy misję tworzenia rządu Mateuszowi Morawieckiemu. 

"Mam nadzieję, że powierzy. Moim zdaniem rzeczywiście może być sytuacja taka, że po wyborze marszałka prezydent może się zastanowić nad tym, ale moim zdaniem jest bardzo duża nadzieja, że rząd PiS uzyska większość"

– powiedział.

Pytany o powody spadku poparcia dla PiS w porównaniu z wyborami z 2019 roku, wskazał, że "przyczyn jest wiele". Dodał, że "w Polsce żadnemu ugrupowaniu nie udało się rządzić 3 kadencji - po raz pierwszy udało się wygrać naszemu ugrupowaniu, które dwie kadencje rządziło, każda władza się zużywa".

 Źródło: RMF 24, niezalezna.pl

 

#Marek Suski #Prawo i Sprawiedliwość #koalicja #wybory 2023

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Mateusz Mol
Wczytuję ocenę...
Wideo