Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

„Dla Niemca dobry Polak to biedny Polak”. Ziobro tłumaczy: Im nie chodzi o ekologię, tylko o dominację

"Niemcom nie chodzi o ekologię, tylko o zdominowanie sąsiadów, by mieć tanią siłą roboczą i rynki zbytu" - napisał szef MS Zbigniew Ziobro decyzję niemieckiego koncernu energetycznego RWE dot. rozbudowy kopalni węgla brunatnego. "Dla Niemca dobry Polak to biedny Polak - z drogim prądem i bez taniego węgla" - dodał.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/catazul

W Nadrenii Północnej-Westfalii w zachodniej części Niemiec koncern energetyczny RWE zdemontował jedną z ośmiu turbin wiatrowych. Według niemieckich mediów pozbycie się farmy pozwoli na wydobycie do 20 mln ton węgla brunatnego więcej. Wcześniej koncern wyburzył miejscowość Luetzerath, aby ustąpić miejsca kopalni odkrywkowej węgla brunatnego. Powodem tej sytuacji jest zamknięcie elektrowni jądrowych przez niemiecki rząd - czytamy na portalu Interia.

Do tej kwestii odniósł się dziś w mediach społecznościowych Zbigniew Ziobro.

Nam Niemcy każą zamykać kopalnie, bo trzeba chronić klimat. U siebie otwierają, bo nie klimat jest ważny, tylko ich pieniądze. Im nie chodzi o ekologię, tylko o zdominowanie sąsiadów, by mieć tanią siłą roboczą i rynki zbytu. Dla Niemca dobry Polak to biedny Polak - z drogim prądem i bez taniego węgla

– napisał Ziobro na Twitterze.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, Twitter.com

 

#Niemcy #ekologia #elektrownia węglowa #Zbigniew Ziobro #RWE

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mt
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo