„Dla Niemca dobry Polak to biedny Polak”. Ziobro tłumaczy: Im nie chodzi o ekologię, tylko o dominację

"Niemcom nie chodzi o ekologię, tylko o zdominowanie sąsiadów, by mieć tanią siłą roboczą i rynki zbytu" - napisał szef MS Zbigniew Ziobro decyzję niemieckiego koncernu energetycznego RWE dot. rozbudowy kopalni węgla brunatnego. "Dla Niemca dobry Polak to biedny Polak - z drogim prądem i bez taniego węgla" - dodał.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/catazul

W Nadrenii Północnej-Westfalii w zachodniej części Niemiec koncern energetyczny RWE zdemontował jedną z ośmiu turbin wiatrowych. Według niemieckich mediów pozbycie się farmy pozwoli na wydobycie do 20 mln ton węgla brunatnego więcej. Wcześniej koncern wyburzył miejscowość Luetzerath, aby ustąpić miejsca kopalni odkrywkowej węgla brunatnego. Powodem tej sytuacji jest zamknięcie elektrowni jądrowych przez niemiecki rząd - czytamy na portalu Interia.

Do tej kwestii odniósł się dziś w mediach społecznościowych Zbigniew Ziobro.

Nam Niemcy każą zamykać kopalnie, bo trzeba chronić klimat. U siebie otwierają, bo nie klimat jest ważny, tylko ich pieniądze. Im nie chodzi o ekologię, tylko o zdominowanie sąsiadów, by mieć tanią siłą roboczą i rynki zbytu. Dla Niemca dobry Polak to biedny Polak - z drogim prądem i bez taniego węgla

– napisał Ziobro na Twitterze.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, Twitter.com

 

#Niemcy #ekologia #elektrownia węglowa #Zbigniew Ziobro #RWE

mt
Wczytuję ocenę...
Komentarze (103)
Anonim 30.08.2023 21:04
Prawdę prawi. Zbychu jest gościem do naśladowania. Prosto w oczy tym zgniłkom, bo na tyle zasługją.
Anonim 30.08.2023 19:46
Panie Ziobro 100/100, bo szkopy zawsze chcieli dominować nad innymi krajami, a szczególnie nad Polską. Dlatego usłużne im PO/PSL likwidowało nasze gałęzie przemysłu, aby naszą rodzimą produkcję sprzętu/urządzeń zniszczyć, która byłą trwała i miała pewną gwarancję producenta, na sprowadzaną niemiecką chałę, która nie ma nic wspólnego z trwałością i gwarancją. To buble, które zwiększają PKB Niemcom ze sprzedaży ich w Polsce. Polacy nie kupujcie ich szajsu i żywności pędzonej na pestycydach.
Jan Vincent z Bydgoszczu 30.08.2023 19:27
Piniendzy nie ma i nie będzie ...
Donald für Deutschland 30.08.2023 19:26
PO co Polakom bogactwo skoro bogactwo jest w Niemczech ? Danke
Janusz 30.08.2023 18:29
a dla Polaka "dobry Niemiec to martwy Niemiec"
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo