Czy rząd Tuska ma Wielki plan rozbrojenia Polski » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

„Hołownia przebił sędziego na telefon z czasów Tuska!”. Kaleta ostro o działaniach marszałka

„Hołownia przebił właśnie sędziego na telefon z czasów Tuska!”- napisał na X poseł Sebastian Kaleta (PiS). Dzisiejsze wypowiedzi i działania Szymona Hołowni nazwał "niesłychaną butą, pomijaniem Konstytucji, procedur i zasad prawa".

Szymon Hołownia
Tomasz Hamrat - Gazeta Polska

Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego uchyliła postanowienie marszałka Sejmu ws. stwierdzenia wygaśnięcia mandatu posła Macieja Wąsika, jednego ze skazanych - obok m.in. Mariusza Kamińskiego w związku z tzw. aferą gruntową. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Szymon Hołownia wyznał m.in. "Poprosiłem prezesa Prusinowskiego o ustalenie składu orzekania, który nie budzi wątpliwości". 

Jego wypowiedź skomentował były wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.

Hołownia przebił właśnie sędziego na telefon z czasów Tuska!!! Oświadczył, że najpierw wybrał sobie sędziego SN, któremu z pominięciem biura podawczego przekazał odwołania posłów Kamińskiego i Wąsika, by następnie przekazać, że ma jeszcze wymagania względem tego kogo SN ma wyznaczyć do rozpoznania sprawy. Niesłychana buta, pomijanie Konstytucji, procedur i zasad prawa

– napisał na X Kaleta.


 Źródło: niezalezna.pl, Twitter

 

#Szymon Hołownia #Sebastian Kaleta #Maciej Wąsik

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wideo