Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Żenada! PO zachęca do tworzenia grafik atakujących PiS. Tyle że swój generator... ocenzurowali

Dla kogo Kaczyński jeszcze jest zagrożeniem? - pyta Platforma Obywatelska i zachęca do korzystania z ich generatora grafik. Akcja mająca na celu zwiększenie zasięgu ugrupowania w mediach społecznościowych szybko pokazała prawdziwe oblicze partii. Jak się okazuje, użytkownicy nie mogą korzystać z tej opcji, jeśli nie jest to po myśli Donalda Tuska. W całej akcji zapomniano najwyraźniej, że jednak jak Polak chce... to potrafi.

Platforma Obywatelska boi się zdania Internautów?
Fot.Tomasz Jędrzejowski/ Gazeta Polska

Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem kampanii wyborczej w mediach społecznościowych Platformy Obywatelskiej pojawiały się apele do zwolenników partii, aby na swoich zdjęciach profilowych udostępniali grafiki związane z ugrupowaniem. Tak było m.in. z białoczerwonym serduszkiem, które w maju zaczęło się pojawiać na koszulach polityków, a Internauci - dzięki specjalnej stronie - mogli nałożyć je na własne fotografie.

Teraz ludzie Donalda Tuska poszli krok dalej i zaczęli straszyć Jarosławem Kaczyńskim, a każdy z Internautów może wpisać, co według niego, jest przez prezesa PiS zagrożone... teoretycznie.

W praktyce okazuje się jednak, że, aby użytkownicy nie wykorzystali narzędzia przeciwko PO, część słów została... ocenzurowana. Nie chodzi tu tylko o przekleństwa, ale większość niewygodnych dla ugrupowania wyrazów.

Nie stworzymy więc grafiki, która mówi, że Jarosław Kaczyński jest zagrożeniem dla "Platformy", czy "Donalda Tuska". Ale to nie wszystko. Wychodzi na to, że pracownicy PO obawiają się również takich skojarzeń z "Niemcami", "Komunistami", czy "Brukselą". Użytkownik Twittera @an_te_k udostępnił pełną listę ocenzurowanych wyrazów.

Tyle, że nawet cenzura Platformy Obywatelskie nie stanęła na drodze kreatywności użytkowników Twittera.

 Źródło: niezalezna.pl, Twitter

 

#Donald Tusk #Platforma Obywatelska #wybory

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo