Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Wicepremier Kaczyński wygłosił oświadczenie ws. filmu Holland: „Nienawiść do własnej ojczyzny...”

"Ten film na charakter odrażający, haniebny, obrzydliwy. To jest element wyraźnie występujący w jej [Agnieszki Holland - red. dop.] wywiadach - nienawiść do swojej ojczyzny... Trzeba to potępić i to z całą siłą. Tym bardziej, kiedy ta ojczyzna jest w takiej sytuacji, jak teraz Polska. Wpisywanie się w narrację Putina, Łukaszenki to rzecz niebywała" - oświadczył dziś wicepremier, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński, prezes PiS
Zrzut ekranu (TVP Info)

Dziś po południu lider PiS wygłosił oświadczenie w związku z premierą filmu Agnieszki Holland - "Zielona Granica".

"Mamy dziś wydarzenie, do którego trzeba się ustosunkować. Tym wydarzeniem jest premire filmu Agnieszki Holland Zielona Granica. To jest film, o którym można i trzeba mówić w różnych aspektach. Po pierwsze - film jest sfinansowany w niemałej mierze przez tych, którzy dziś stanowią podstawę, główne siły opozycji, bo tu i Warszawa i Mazowsze rządzone przez PSL. Z drugiej strony różne instytucje zewnętrze"

– mówił wicepremier.

Jak zaznaczył "film ma ten ma taki charakter, aby stanowił przygotowanie do zburzenia ogrodzenia i wydania zgody na relokację. Tak to trzeba odbierać na płaszczyźnie politycznej. Na płaszczyźnie faktów".

TVP INFO: Murem za polskim mundurem. Już jutro w Mielniku łańcuch poparcia dla polskich służb

"Ten film ukazuje nienawiść do własnej ojczyzny"

Prezes PiS przypomniał również, że 3. i 4. pytania referendalne odnoszą się właśnie do tej kwestii - bezpiecznej Polski i nielegalnej migracji

"Chodzi o ukazanie w ten sposób sytuacji na granicy. Ma to niektórych przekonać, że obrona naszej granicy to przestępstwo. Druga sprawa to ojkofobia. Ten film na charakter odrażający, haniebny, obrzydliwy. To jest element wyraźnie występujący w jej [Agnieszki Holland - red. dop.] wywiadach - nienawiść do swojej ojczyzny... Ona o tym mówiła wielokrotnie w rozmaitych wywiadach. Trzeba to potępić i to z całą siłą. Tym bardziej, kiedy ta ojczyzna jest w takiej sytuacji, jak teraz Polska. Mamy wojnę na Ukrainie, wojnę hybrydową skierowaną przeciwko Polsce. Wpisywanie się w narracje Putina, Łukaszenki to rzecz niebywała"

– mówił Kaczyński.

I dodał - "jeśli chodzi o wymiar moralny, to znowu trzeba użyć słowa - hańba, hańba i jeszcze raz hańba. Ci ludzie, którzy bronią naszej granicy przedstawieli są tam haniebnie. To jest po prostu paszkwil...

"Proszę się zastanowić, jak czują się dziś ci ludzue, którzy nas bronią, ich rodziny. Ludzie, którzy służą ojczyźnie"

– powiedział polityk.

Według Kaczyńskiego, Agnieszka Holland wpisuje się w dzieje swojego środowiska. "Środowiska, które wywodzi się z komunistycznej partii Polski, z ludzi, którzy służyli Stalinowi, który był dokładnie takim samym ludobójcą jak Hitler" - mówił.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Jarosław Kaczyński #Polska #polityka #PiS

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wideo