Setki tysięcy imigrantów wjadą do Polski. Dziesiątki milionów do Europy » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Tusk pisze o przełomie w Kijowie i dodaje... "szkoda, że bez nas". Gdzie był, gdy polski rząd jeździł na Ukrainę?

Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk dołączył do polityków swojej formacji, którzy twierdzą, że podczas wizyty przywódców Francji, Niemiec, Rumunii i Włoch w Kijowie zabrakło... polskich władz (tych samych, które na Ukrainę jeździły już wcześniej). W rewanżu padło pytanie, które jednak odpowiedzi się nie doczekało: kiedy ostatnio na Ukrainie był... sam Tusk?

Donald Tusk
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

W czwartek prezydent Francji Emmanuel Macron, kanclerz Niemiec Olaf Scholz, premier Włoch Mario Draghi i prezydent Rumunii Klaus Iohannis odwiedzili Kijów. Podczas wspólnej konferencji prasowej po spotkaniu z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim wyrazili poparcie dla nadania Ukrainie statusu kandydata do Unii Europejskiej.

Niedługo trzeba było czekać na komentarz Donalda Tuska. W tym samym stylu, co innych polityków PO.

- Przywódcy Francji, Niemiec, Rumunii i Włoch zadeklarowali w Kijowie pełne wsparcie dla europejskich aspiracji Ukrainy. To przełom. Szkoda, że bez nas

 - skomentował na Twitterze Tusk. Podkreślił, że to Polska powinna być jednym z głównych uczestników tego wielkiego zdarzenia.

W odpowiedzi Tusk kilka razy musiał przeczytać pytanie, kiedy on ostatnio był na Ukrainie. Odpowiedzi - zgodnie z przewidywaniami - zabrakło...

Warto też zadać pytanie, gdzie był Tusk, gdy władze Niemiec pozorowały pomoc dla Ukrainy przez długie tygodnie, podczas gdy polskie władze, nie bacząc na zagrożenia, jeździły do Kijowa, by wspierać prezydenta Zełenskiego i dzielny naród ukraiński.  

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Donald Tusk

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo