Pakt senacki już złamany? Rozczarowany polityk PSL zapowiada, że i tak wystartuje! "Mogą mnie wyrzucić"

Wystarczyło kilka godzin od ogłoszenia tzw. paktu senackiego, by pojawiły się pierwsze zgrzyty. Samorządowiec z PSL Mirosław Augustyniak (wieloletni radny sejmiku województwa mazowieckiego) zapowiedział lokalnym mediom, że chce wystartować do Senatu, choć nie znalazło się dla niego miejsce na liście wyborczej w ramach paktu. Powalczyć chce jako kandydat niezależny. Wygląda więc na to, że na liście w okręgu 46 znajdą się zarówno kandydat Polski 2050 (w ramach paktu), jak i działacz ludowców (z własnego komitetu).

W pakcie senackim są już pierwsze zgrzyty
Tomasz Jedrzejowski/Gazeta Polska

Liderzy ugrupowań opozycyjnych: Donald Tusk, Władysław Kosiniak-Kamysz, Szymon Hołownia, Włodzimierz Czarzasty i Robert Biedroń ogłosili dziś na konferencji prasowej w Senacie porozumienie ws. paktu senackiego. Pakt zakłada, że ugrupowania te nie będą wystawiać przeciw sobie kandydatów w wyborach do Senatu, ale we wszystkich okręgach wystawią wspólnych kandydatów.

Padały wzniosłe słowa i zapowiedzi zwycięstwa, a już kilka godzin później okazało się, że w jednym z okręgów pakt prawdopodobnie zostanie zerwany. Chodzi o okręg nr 46, który obejmuje obszar powiatów makowskiego, ostrołęckiego, ostrowskiego, pułtuskiego i wyszkowskiego oraz miasta na prawach powiatu Ostrołęki. 

Polityk PSL złamie pakt senacki?fot. / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Dziś o swoim starcie w ramach paktu senackiego w tym okręgu poinformował Grzegorz Nowosielski, związany z Polską 2050 Szymona Hołowni. Nowosielski jest burmistrzem Wyszkowa i znany jest głównie w tym mieście. Okręg jest jednak dużo większy niż Wyszków i powiat wyszkowski. Nowosielski zamierza jednak powalczyć o mandat.

- Sprawy, którymi w szczególności chciałbym się zająć, to wsparcie samorządności i Polski lokalnej, polityka klimatyczna i ekologiczna, wsparcie przedsiębiorczości oraz rozwój społeczeństwa obywatelskiego - napisał w mediach społecznościowych. 

Pakt senacki złamany? Rozczarowany polityk PSL chce wystartować jako kandydat niezależny

Nie brakuje głosów, że Nowosielski ma niewielkie szanse na zdobycie mandatu. To okręg, w którym miejsce w Senacie od lat zdobywa Prawo i Sprawiedliwość - senatorem z tego okręgu jest Robert Mamątow. Prawdopodobnie wystartuje on również 15 października i może mieć największe szanse na ponowny wybór. Wszystko dlatego, że w tym okręgu może dojść do złamania tzw. paktu senackiego.

"Jeżeli zbiorę podpisy poparcia to będę startował jako kandydat niezależny (...) Po 36 latach pracy w samorządzie, w polityce, nie mogę sobie pozwolić na to, że jakiś tam pakt mnie nie uwzględnił. Jak nie znalazło się miejsce dla mnie ani do Sejmu, ani do Senatu, to mam takie prawo" - powiedział portalowi eOstroleka.pl Mirosław Augustyniak z Polskiego Stronnictwa Ludowego, radny sejmiku województwa mazowieckiego, który w przeszłości ubiegał się nawet o fotel prezesa PSL. 

Pytany o to, co na to PSL, odpowiedział: "Mogą mnie wyrzucić co najwyżej".

Jeżeli tak to uważają i ten pakt tak wynegocjowali... Jeżeli wynegocjowali w Radomiu, gdzie nie ma najmniejszej szansy, żeby pokonać kandydata PiS, to jest ich sprawa

– dodał Augustyniak.

 Źródło: eostroleka.pl, niezalezna.pl

 

#Pakt senacki #Senat #PSL

mk
Wczytuję ocenę...
Komentarze (49)
Anonim 20.08.2023 15:16
Po dwóch miesiącach nie zostanie nic, tylko smutek i żal .
Anonim 18.08.2023 09:59
Pakt senacki to poroniony pomysł opozycji...
Anonim 18.08.2023 07:18
"Po 36 latach pracy", ale się wnerwiłem, jakiej pracy???
Rysiek 17.08.2023 22:06
Do wyborów to z paktu zostaną trociny.
Borsukewycz 17.08.2023 21:22
Ale się chamy z żydami POgryzły
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo