Ruda WRON-a rozdrażniona » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Mentzen krytycznie o Tusku i szefie ludowców. Inny polityk Konfederacji mówił niedawno o... koalicji! [SONDA]

"Donald Tusk już zdążył wycofać się z przyrzeczenia, że od razu po wyborach odblokuje KPO, a Władysław Kosiniak-Kamysz z propozycji dobrowolnego ZUS dla przedsiębiorców. Mówiłem, że tak będzie. Będziecie jeszcze nie raz przez nich oszukani" - wskazał współprzewodniczący Konfederacji Sławomir Mentzen. Jak dodał - na wyniki tych partii wpłynął fakt, że wielu młodych ludzi nie pamięta "rządów tego duetu". Przypominamy jednak, że pewien polityk tego ugrupowania, nie tak dawno temu, wysnuwał wizję koalicji z partią Tuska.

Sławomir Mentzen
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

"Mieliśmy mieć dwucyfrowy wynik i 40 posłów. Mamy 7,16 proc. i 18 posłów. Za mało, żeby zablokować powstanie rządu Donalda Tuska. Nie wywróciliśmy stolika. To jest porażka. Przegrali przede wszystkim Polacy" - napisał Mentzen na platformie X.

"Musicie się przyzwyczaić"

Podkreślił, że "Tusk już zdążył wycofać się z przyrzeczenia, że od razu po wyborach odblokuje KPO a Kosiniak-Kamysz z propozycji dobrowolnego ZUS dla przedsiębiorców".

"Mówiłem, że tak będzie. Młodsi wyborcy nie pamiętają rządów tego duetu, więc mogą być zaskoczeni. Ale będziecie musieli się do tego przyzwyczaić, że będziecie jeszcze nie raz przez nich oszukani. Niedługo sami zrozumiecie, czemu w 2015 roku ludzie woleli nawet PiS od nich"

– zaznaczył polityk.

A Wipler mówił tak...

Nie tak dawno temu, bo dwa miesiące przed wyborami, Przemysław Wipler, jeden z polityków Konfederacji w rozmowie z Onetem, przyznał, że... realna jest wizja koalicji tegoż ugrupowania z ówczesną opozycją. W tym z Platformą Obywatelską.

"Gdyby w ogóle z kimkolwiek rozważyć koalicję, to uważam, że z różnych powodów sensowniej byłoby taktycznie dogadać się - na głębokie zmiany w Polsce po tych [ostatnich] 8 latach; na techniczne wyczyszczenie państwa - z obecną opozycją. Ale bez Lewicy" 

– stwierdził w sierpniu Wipler.

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszej sondzie.

 


SONDA
Wczytuję sondę...


Źródło: niezalezna.pl, polskieradio24.pl, twitter.com, PAP

 

#konfederacja #Platforma Obywatelska #PSL #Trzecia Droga #polityka #opozycja #wybory 2023 #Polska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo