"Tusk, łapy precz" - konferencja nie poszła po myśli poseł Wcisło. "Solidarność" nazwała... bojówkami!

Posłanka Koalicji Obywatelskiej Marta Wcisło pojawiła się w Bogdance, by zorganizować konferencję prasową, na której odczytywała przygotowane pytania. Powitali ją... związkowcy z Solidarności - z transparentem "Tusk łapy precz od polskiego górnictwa. Marta Wcisło precz od Bogdanki". Chyba nie takiego przywitania spodziewała się posłanka opozycji.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Konferencja posłanki M. Wcisło nie poszła po jej myśli
facebook.com/wcislomarta (screen z transmisji na żywo)

Marta Wcisło zorganizowała konferencję prasową przed zarządem Lubelskiego Węgla. - Powiedzieć, że źle się dzieje w Bogdance, że Bogdanką rządzą dyletanci i politycy, a nie fachowcy i pragmatycy to nic nie powiedzieć - mówiła parlamentarzystka Platformy Obywatelskiej. Stwierdziła, że przyjechała do zarządu z 18 pytaniami, ale nikt nie chciał do niej zejść. 

Zeszli związkowcy z "Solidarności", którzy przygotowali specjalny transparent - z przesłaniem do Marty Wcisło i jej politycznego szefa Donalda Tuska:

"Niech pani da nam spokojnie pracować" - apelowali górnicy. Do dziennikarzy zaczął mówić także wiceprzewodniczący działającej w lubelskiej kopalni "Solidarności", Tadeusz Gałecki.

- Jest to sytuacja, którą nazywamy „wszystkie ręce na pokład” jak na okręcie w trakcie sztormu, a pani swoją obecnością torpeduje te działania, gdzie ludzie pracują często na kolanach w błocie, by walczyć z geologią. To geologia, nie polityka. Pani chce przy tym zbić kapitał polityczny. Górnicy to pani zapamiętają

- powiedział Gałecki. 

Posłance Wcisło nie spodobało się, że konferencja nie poszła po jej myśli. Związkowców nazwała... bojówkami! "Nasłano na mnie bojówkę w postaci związku zawodowego" - napisała.

- Kilkunastu mężczyzn na jedną kobietę. To jeszcze związek zawodowy czy już bojówka? Zarząd Bogdanki nie miał odwagi, aby się ze mną spotkać. W zamian przysłał związkowców z Solidarności, którzy mieli za zadanie storpedować moją konferencję

- powtórzyła w kolejnym wpisie.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Marta Wcisło #Bogdanka #Solidarność

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo