Czy rząd Tuska ma Wielki plan rozbrojenia Polski » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

„Nowa władza dopuściła się szeregu naruszeń konstytucji“. Prezydent: Liderzy państw pytają o sytuację w Polsce

- Przywódcy innych państw interesują się naszymi sprawami i pytają mnie o nie, ja im odpowiadam - powiedział na konferencji prasowej podczas trzeciego dnia Światowego Forum Ekonomicznego w Davos prezydent Andrzej Duda. Podkreślił, że w odpowiedzi, nie ukrywa tego, w jaki sposób zachowuje się nowa władza w Polsce.

Andrzej Duda - prezydent RP
@prezydentpl - twitter.com

Prezydent podkreślił, że dzięki determinacji Mariusza Kamińskiego i jego współpracowników powstało CBA i rozpoczęła się zdecydowana walka z korupcją. - Doprowadziło to do tego, że dzisiaj wśród krajów europejskich jesteśmy tym, gdzie korupcji jest najmniej - oznajmił.

"Cechą, która decyduje praktycznie o tym, czy państwo jest rzeczywiście nowoczesne i czy może dobrze się rozwijać, jest właśnie to,, aby takiej patologii, jak korupcja nie było, bo to jest jedno z najbardziej niszczących zjawisk (...) Panowie z korupcją walczyli w sposób zdecydowany, uważali, że należy walczyć w sposób bezwzględny, to jest ich przekonanie dotyczące kwestii państwowych, w istocie zatem przekonanie polityczne. Realizowali to swoje przekonanie i w związku z realizacją tego przekonania, postawiono im zarzuty karne i zostali skazani przez sądy"

– powiedział. Przypomniał też, że Wąsik i Kamiński zostali przez niego ułaskawieni. - Mimo wszystko, determinacja po drugiej stronie, po stronie sądów i świata polityki, była tak ogromna, że jednak zlekceważono moją ułaskawienie - dodał. Prezydent podkreślił, że politycy PiS są więźniami politycznymi.

Liderzy państw pytają o sytuację w Polsce

Prezydent podkreślił, że jeśli jest o to pytany na forum międzynarodowym, to przedstawia sytuację w sposób konkretny. - Sytuacja w Polsce dzisiaj wzbudza wiele pytań. (Jeśli jestem pytany - przyp. red.), to mówię o tym jaką mamy sytuację, że odbyły się w Polsce wybory, że te wybory absolutnie potwierdziły świetny stan demokracji w Polsce, że była wspaniała frekwencja, że w wyniku tych wyborów, które zostały zresztą uznane za absolutnie prawidłowo przeprowadzone przez polski Sąd Najwyższy, doszło do zmiany władzy w Polsce - powiedział.

"No niestety dzisiaj mamy do czynienia z sytuacją, w której nowa władza, już na przestrzeni ostatnich tygodni, dopuściła się całego szeregu naruszeń konstytucji. Między innymi jeżeli chodzi o przejmowanie publicznych mediów, gdzie naruszenie prawa i to rażące, już nawet, stwierdziły sądy, a w ostatnim czasie z pominięciem procedury określonej ustawowo, całkowicie z naruszeniem prawa, w istocie także z naruszeniem konstytucji, jest próba przejęcia jednej z najważniejszych instytucji państwowych jaką jest prokuratora"

– zaznaczył.

Dodał, że jest pytany o te kwestie, ponieważ Polska jest dużym państwem europejskim. - Przywódcy innych państw interesują się naszymi sprawami, pytają mnie o te kwestie. Jeśli pytają mnie o te kwestie, to ja na nie odpowiadam - zaznaczył.

Prezydent oznajmił też, że jego jutrzejsze spotkanie z unijną komisarz Verą Jourovą będzie zorganizowane na jej prośbę.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#bezprawie Tuska #Andrzej Duda

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo