Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

"Czy projekt będzie kontynuowany?" Posłowie PiS pytają Tuska o elektrownię atomową na Pomorzu

Posłowie PiS pytają Donalda Tuska o wiele spraw, m.in. o to, czy przyszły rząd będzie likwidował jednostki wojskowe na wschodzie Polski. Zwracają też uwagę na niejednoznaczne deklaracje polityków PO w sprawie energetyki atomowej. Proszę o jasną odpowiedź, czy będzie kontynuowany ten projekt z tymi inwestorami z Sejmu i z tymi umowami, które zostały podpisane?" - pytał Tuska z mównicy sejmowej poseł PiS Piotr Müller.

Kacper Płażyński
Sejm TV/YouTube - Sejm TV/YouTube

"Na Pomorzu marszałek Struk, marszałek województwa pomorskiego i szef Platformy Obywatelskiej w województwie pomorskim, publicznie mówi o tym, że należy wznowić procedurę wydania decyzji środowiskowej dla elektrowni jądrowej w Choczewie. [...] czy to jest sposób państwa na wycofanie się z tego projektu jądrowego, czy naprawdę w taki sposób chcecie to rozsadzić? Więc chciałbym uzyskać pana deklarację, panie premierze, że wy naprawdę chcecie tą elektrownię jądrową w potrzebie wybudować, tak jak to przedstawione jest, jak jest w harmonogramie. Bo jeżeli nie, to jest to bardzo niebezpieczne dla przyszłości naszego kraju, dla cen energii, dla życia normalnego Polaka. Mam nadzieję, że nam Pan tego nie zrobi"

- pytał w Sejmie Tuska poseł Kacper Płażyński.

Po nim głos zabrał Piotr Müller, także z Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość. Nawiązując do tego, co chwilę wcześniej powiedział Płażyński, zadał pytanie:

"[...] z pana klubu parlamentarnego padały stwierdzenia dotyczące właśnie wątpliwości dotyczących budowania elektrowni jądrowej na Pomorzu. W związku z tym proszę o jasną odpowiedź, czy będzie kontynuowany ten projekt z tymi inwestorami z Sejmu i z tymi umowami, które zostały podpisane i czy będzie kontynuowany projekt budowy farm wiatrowych na morzu? Te projekty, które zostały rozpoczęte przez spółki Skarbu Państwa i które powinny być kontynuowane i które zapewniają bezpieczeństwo Polski".

Przypomnijmy: Donald Tusk w swoim expose nie poświęcił energetyce ani jednego zdania, poza wzmianką, że będą budowane wiatraki. 

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
wg
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo