Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Atak na CPK w "19:30" w neo-TVP. "Materiał gorzej niż skandaliczny" - wypunktowano KŁAMSTWA, które padły

9 stycznia, czyli w dniu, w którym doszło do bezprawnego aresztowania posłów Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, w programie neo-TVP o nazwie "19:30" wyemitowano kłamliwy materiał na temat Centralnego Portu Komunikacyjnego. Oto "czysta woda" w wykonaniu Czyża i Płuski.

Zbigniew Łuczyński
screen - twitter.com/MacVVilk

"19:30" - program "informacyjny" w neo-TVP

"19:30" to "program informacyjny", który neo-władze TVP utworzyły w miejsce "Wiadomości". Marek Czyż zapowiadał, że widzowie zamiast "propagandowej zupy" będą otrzymywać "czystą wodę". Ci, którzy mieli jeszcze złudzenia co do "obiektywizmu" prezentowanego w "programie informacyjnym" pod wodzą Marka Czyża i Pawła Płuski, po tym, co zobaczyli w wydaniu z 9 stycznia, z pewnością przekonali się, że rzeczywistość jest znacznie inna. 

Jeden z materiałów "19:30" poświęcono Centralnemu Portowi Komunikacyjnemu. Jego autorem był Igor Nazaruk. Skupiono się w nim głównie na jego krytyce, zaś zwolennikom tej inwestycji poświęcono... 6 sekund. 

"Miał być megaport lotniczy, gigantyczny punkt przesiadkowy, największy w Europie Środkowo-Wschodniej węzeł transportowy. Miał być, ale czy powstanie?"

 tak materiał autorstwa Igora Nazaruka zapowiedział Zbigniew Łuczyński.

Wszystkie zarzuty wobec materiału szczegółowo opisał na portalu X Maciej Wilk. 

" Lead obliczony ewidentnie na OŚMIESZENIE projektu Tymczasem CPK obsługujące 40 mln pasażerów to 12 port lotniczy w Europie!"

– wskazał.

W materiale padła też teza, że wieś Skrzelew znajduje się 60 km na zachód od Warszawy. Wilk napisał, że jest to fałsz - "wieś Skrzelew położona jest 43km w linii prostej od Metra Centrum - 60km to droga okrężna przez Wiskitki". Zwolennikowi projektu poświęcono aż 6 sekund, który wskazał, że "jesteśmy dumnym krajem i silnym krajem i musimy podejmować odważne decyzje". 

Materiał zawiera też wypowiedź mieszkańca wsi wyglądającego przez okno. Okazuje się, że nie jest to osoba przypadkowa, tylko "były poseł PSL-PL oraz lider inicjatyw StopCPK, który od 7 lat wraz z najbliższą rodziną na wszystkie sposoby zwalczający projekt". Widzowie mogli też dowiedzieć się, że mieszkańcy "do dziś nie wiedzą, jak wyceniono ich gospodarstwa". 

"To już wyjątkowa bezczelność. Na ekranie ukazany opasły RAPORT Z WYCENY sporządzony przez rzeczoznawcę majątkowego Macieja Ryciaka, posiadającego państwowe uprawnienia w zakresie szacowania wartości nieruchomości"

– wskazał Wilk.

Dodał także, że "redaktor nie zająknął się nawet, że wyburzenia następują na nieruchomościach WYKUPIONYCH w ramach Programu Dobrowolnych Nabyć, do którego zgłosiło się 80% właścicieli nieruchomości". 

W materiale wskazywano również, że inwestycja będzie niosła za sobą ogromne koszty społeczne. 

"Cała narracja o ogromnych kosztach społecznych nowego lotniska to brednia. Teren CPK charakteryzuje się bardzo niską gęstością zaludnienia. Na całym obszarze mieszka tylko ~4,000 osób! Biorąc pod uwagę skalę inwestycji, koszt społeczny jest absolutnie minimalny"

– oznajmił Wilk.

 Źródło: TVP, twitter.com, niezalezna.pl

 

#bezprawie Tuska #zamach na media publiczne #TVP #Centralny Port Komunikacyjny

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Mateusz Mol
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo