W najnowszym numerze Tygodnika „Gazeta Polska” dostępnym w sprzedaży od 26 stycznia 2022 r. szczególnie polecamy tekst Piotra Nisztora „Nowak przy łapówkach powoływał się na Brukselę. Miliony w schowkach, dwa obrazy, mieszkania i auto”. Będzie też o możliwych scenariuszach wojny na Ukrainie, prawicowym kandydacie w wyborach prezydenckich we Francji i nowym obliczu cenzury. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. Subskrybuj tygodnik - teraz 7-dniowy bezpłatny okres próbny.
Według Prokuratury były minister transportu w rządzie Donalda Tuska miał obiecywać notowanej na giełdzie spółce logistycznej korzystne rozstrzygnięcie przez Komisję Europejską sporu tego podmiotu z władzami Czarnogóry. W zamian należąca do niego firma pod płaszczykiem usług doradczych zgarnęła blisko 240 tys. zł.
- ujawnia Piotr Nisztor.
Liderzy Prawa i Sprawiedliwości chcą dokładnie zbadać sytuację struktur w terenie i zmobilizować partię do aktywności. Nad tym będą czuwali powołani niedawno pełnomocnicy wojewódzcy sekretarza generalnego. To przygotowanie do wyborów wewnątrzpartyjnych, a następnie parlamentarnych. Te drugie mają odbyć się w ustawowym terminie.
- więcej na ten temat w tekście Jacka Liziniewicza i Huberta Kowalskiego.
Józef Iwulski nie jest jedynym, któremu prokuratorzy IPN chcieliby postawić zarzut zbrodni komunistycznej. Lista takich sędziów była (i nadal jest) znacznie dłuższa. Niestety, przez lata mogli się czuć bezkarni, bo nawet wnioski o uchylenie chroniącego ich immunitetu były odrzucane. Co do jednego! To się niedawno zmieniło, śledztwa trwają i jest nadzieja, że winni w końcu poniosą zasłużoną karę.
- szczegóły opisuje Grzegorz Broński.
Wybory w 2015 roku były pierwszymi w historii, które w dużej mierze rozstrzygnęły się w Internecie. Prawica osiągnęła zdecydowaną przewagę w sieci, a tym samym była w stanie obejść duże medialne kartele. Dlatego niepokojące jest działanie Facebooka, który z dnia na dzień zdecydował się zamknąć konto Konfederacji. Czy Internet z oazy wolności stanie się narzędziem cenzury i ingerencji w proces wyborczy?
- imperium Zuckerberga bierze pod lupę Jacek Liziniewicz.
Rosyjskie okręty desantowe zmierzają z Morza Bałtyckiego na Morze Czarne. 18 stycznia pierwsze jednostki, przerzucone tysiące kilometrów ze Wschodniego Okręgu Wojskowego FR, dotarły na teren Białorusi. Napięcie osiąga punkt krytyczny. Tego samego dnia Siergiej Karaganow, doradca Jelcyna i Putina, w specjalnym wywiadzie dla „Argumentów i Faktów” zagroził, że jeśli Zachód odrzuci ultimatum Kremla, „(...) mamy w rezerwie taką broń jak pogłębienie współpracy wojskowo-politycznej z Chinami, co może stać się prawdziwym koszmarem dla Waszyngtonu. A jeśli Amerykanie straszą »złamaniem« nas sankcjami, a jest to wypowiedzenie przez nich wojny, to niech pamiętają, że Rosja i Chiny mają możliwość rozbicia gospodarki i społeczeństw krajów zachodnich cyberwojną”.
- czytamy w analizie Piotra Grochmalskiego.
Jak może wyglądać inwazja Rosji na Ukrainę? Putin i jego generałowie dysponują całym wachlarzem opcji. Od otwartej wojny i próby zmiażdżenia przeciwnika, po kolejną proxy war z wykorzystaniem separatystów w Donbasie.
- więcej na ten temat w tekście Antoniego Rybczyńskiego.
Éric Zemmour, prawicowy kandydat w wyborach prezydenckich nad Sekwaną, wszedł do gry, burząc dotychczasowy układ sił. To znakomity polemista i dziennikarz, wychowany w kulcie Napoleona, otwarcie przedstawiający się jako bonapartysta. Uderzając od wielu lat w politykę multikulti, pokazujący zagrożenie islamem i mówiący bez ogródek o chorobach cywilizacji Zachodu – stał się wrogiem numer jeden całej francuskiej pro-brukselskiej elity politycznej.
- czytamy w tekście Tomasza Łysiaka.
Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819