Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

„Gazeta Polska” NOWY NUMER: Klucz do Smoleńska. Człowiek Putina odbierał tupolewa w Polsce

W najnowszym numerze tygodnika „Gazeta Polska”, dostępnym w sprzedaży od środy 2 sierpnia 2023 r., szczególnie polecamy tekst Grzegorza Wierzchołowskiego „Klucz do Smoleńska. Człowiek Putina odbierał tupolewa w Polsce” o tym, jak Rosjanin w imieniu polskiej firmy uznał, że remont „został zrealizowany”. Będzie też o tym, dlaczego Balcerowicz spotykał się z Mentzenem i chwalił Konfederację oraz rozmowa z wiceministrem sprawiedliwości Sebastianem Kaletą. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. „Gazeta Polska” - tygodnik niepodległego Polaka. Zamów wygodną prenumeratę cyfrową.

„Gazeta Polska” NOWY NUMER: Klucz do Smoleńska. Człowiek Putina odbierał tupolewa w Polsce
Gazeta Polska

TEMAT NUMERU:

  • Klucz do Smoleńska. Człowiek Putina odbierał tupolewa w Polsce

Aleksiej Biełow, Rosjanin objęty dziś sankcjami za wspieranie reżimu Putina podczas wojny z Ukrainą, w 2009 roku za wiedzą i zgodą polskiego MON był kilkakrotnie delegowany do inspekcji i odbioru remontowanego w Rosji tupolewa nr 101. „To był informator rosyjski” – nie ma wątpliwości szef podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz.

– szczegóły całej sprawy ujawnia Grzegorz Wierzchołowski.


Ponadto w numerze:

  • Konfederacja, czyli leczenie dla bogatych, lasy do prywatyzacji i wojska amerykańskie won.

Konfederacja proponuje pacjentom „bon zdrowotny” na leczenie w wysokości 4340 zł. Jeśli koszt ich leczenia w ciągu roku okaże się wyższy, mają dopłacać z własnej kieszeni, co oznaczałoby rezygnację z leczenia na przykład większości chorych na raka. Konrad Berkowicz zapytany co tacy pacjenci mają zrobić, odparł, że ubezpieczyć się, bo „każdy jest kowalem swojego losu”. Sławomir Mentzen powiedział z kolei ostatnio, że „lasy powinny być prywatne, a nie państwowe”. A co z bezpieczeństwem? Grzegorz Braun o obecności amerykańskich wojsk „na terytorium Rzeczypospolitej” mówi, że „to jest zdrada”.

– więcej na ten temat w tekście Piotra Lisiewicza.

  • Śmieciowa Gomorra po polsku. Tej wojny łatwo się nie wygra

Płonące wysypiska śmieci znów rozgrzały atmosferę polityczną w kraju. Nielegalne składowiska odpadów jak grzyby po deszczu powstawały w czasie rządów PO-PSL. Do dziś stanowią problem, a ich utylizacja w skali kraju to miliardy złotych. Ale biznes śmieciowy jest potężny i umie pozyskiwać ludzi różnymi narracjami. Zawsze znajdzie sposób dotarcia do ministra, dziennikarza i organizacji pozarządowej, którzy mogliby naruszyć status quo.

– kulisy afery śmieciowej przybliża Jacek Liziniewicz.

  • Krzywdził tych, którzy mu ufali. Ale nie był księdzem. Zarzuty porażają, a oni i tak milczą

Jan K. należał do kulturalnej elity Lublina. Muzyk, nauczyciel, działacz społeczny. Przez lata cieszył się zaufaniem rodziców, którzy oddawali dzieci pod jego opiekę. Szokiem było odkrycie, że mężczyzna skrzywdził – jak ustaliła prokuratura – wiele z nich. Pomimo to część mediów nie chciała się zająć wstrząsającą sprawą: „Nie ksiądz, to nas nie interesuje”.

– szczegóły sprawy w tekście Grzegorza Brońskiego.

  • Trzy lata więzienia dla Mariki? Tyle nie dostają niektórzy gwałciciele [Rozmowa z Sebastianem Kaletą]

Trzech lat pozbawienia wolności sędziowie nie orzekają niekiedy nawet w przypadku gwałcicieli. Nie sposób nie odnieść wrażenia, że Marika została ukarana nie za czyn, lecz za poglądy. Kara natomiast powinna być adekwatna do popełnionego przestępstwa lub wykroczenia.

– mówi „Gazecie Polskiej” wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. Pytamy polityka Suwerennej Polski o koalicję z PiS w wyborach, pieniądze z KPO, prekampanię i reformę sądownictwa. Rozmawia Grzegorz Wszołek.

  • Terror kontrolowany. Reżim Putina po buncie Prigożyna. Nowe porządki na Kremlu

Na celowniku znaleźli się niektórzy wojskowi dowódcy oraz środowisko tzw. ultrapatriotów. Bunt Prigożyna to tylko pretekst. Chodzi o konsolidację kierownictwa sił zbrojnych i resortu obrony przez pozbycie się krytyków duetu Szojgu–Gierasimow oraz o uciszenie radykałów narzekających na sposób prowadzenia wojny, będących potencjalnym zagrożeniem dla reżimu.

– czytaj więcej na ten temat w tekście Antoniego Rybczyńskiego.

  • Gdy padnie rozkaz Twój, poniesiem wrogom gniew! To był czas jednolitego zrywu

Na prawym brzegu Wisły Armia Czerwona czekała na wykrwawienie się powstańców, szanse na zwycięstwo były niewielkie, ale warszawiacy ruszyli do boju. Po 1795 dniach krwawej niemieckiej okupacji wydawało się, że ziści się marzenie o wolności. Jakże radosne i pełne nadziei były pierwsze dni powstania. Oto mamy skrawek wolnej Polski! – mówili mieszkańcy stolicy.

– więcej w tekście Piotra Dmitrowicza.

  • Odra znów na tapecie. Sól i woda

Minął rok od jednej z największych katastrof ekologicznych w historii III RP. Przez ostatnie 12 miesięcy zrobiliśmy dużo, aby poznać skalę wyzwań i stworzyć narzędzia do reakcji na ewentualną powtórkę. Niestety nie da się jej wykluczyć.

– informuje Jacek Lizieniewicz.

Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819
 

Sprawdź ofertę prenumeratyprenumerata.swsmedia.pl / Gazeta Polska

 

 Źródło: Niezalezna.pl, Gazeta Polska

 

#Gazeta Polska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo