Koszulka "Nie Bać Tuska" TYLKO U NAS! Zamów już TERAZ!

"Gazeta Polska" NOWY NUMER: Mroczne tajemnice rodziny Gajewskich

Rodzinny sekret rodziny Gajewskich odkryty zostaje w najnowszym numerze "Gazety Polskiej". To niezwykle mroczna historia! Czytaj "GP", wybierz wygodną prenumeratę cyfrową.

Gazeta Polska - nowy numer
Gazeta Polska - nowy numer
fot. - Gazeta Polska

TEMAT NUMERU:

  • Mroczne tajemnice rodziny Gajewskich

Jak ustaliła „GP” – Piotr Gajewski, ojciec posłanki Kingi Gajewskiej i teść wiceministra sprawiedliwości Arkadiusza Myrchy, dziś biznesmen od złota i nieruchomości, został w drugiej połowie lat 80. oskarżony o zacieranie śladów brutalnego morderstwa dokonanego przez jego braci. Kulisy odsłaniają w "Gazecie Polskiej" Marcin Dobski, Joanna Grabarczyk i Grzegorz Wierzchołowski. To niezwykle mocna lektura!

PONADTO W NUMERZE:

  • Perfidne chwyty Bodnarowców

Ks. Michał Olszewski wyszedł na wolność i teraz walczy przede wszystkim o odzyskanie zdrowia, które stracił w areszcie wydobywczym. Bodnarowcy nie zamierzają jednak odpuścić. Szukają byle pretekstu, aby ponownie wsadzić duchownego za kraty. – To realna groźba – mówi „Gazecie Polskiej” mecenas Krzysztof Wąsowski. Prokuratura sięga po brudne sztuczki. Uznano nawet, że sercanin nie może się kontaktować z... obrońcą! Polecamy tekst Grzegorza Brońskiego.

  • Medialne dyscyplinowanie konserwatywnego skrzydła w PSL

Miało być jak nigdy, a skończyło się jak zawsze – tak w kuluarach o zatrudnianiu w państwowych spółkach mówią politycy antyPiS-u. Mimo że zjawisko dotyczy wszystkich partii koalicyjnych, to jednak medialnie głównym winnym jest PSL. To powrót do scenariuszy z czasów 2007–2015, gdy to ludowcy odgrywali rolę medialnego chłopca do bicia, którego pozycję próbuje się osłabić, uruchamiając media. Ludowcy w potrzasku? O tym pisze Jacek Liziniewicz.

  • Gwiazdor TVN nadal w trzech radach nadzorczych u Palikota

Kuba Wojewódzki blisko rok temu przekonywał, że kończy interesy z podejrzanym o wielomilionowe oszustwa byłym politykiem Platformy Obywatelskiej. Przepraszał też wszystkich, którzy ze względu na jego udział zainwestowali w wątpliwe przedsięwzięcia. Jednak gwiazdor TVN cały czas figuruje w czterech spółkach, w trzech jest członkiem rady nadzorczej. Nakazy zapłaty, brak sprawozdań i wiele wątpliwości - ujawnia to Piotr Nisztor.

  • Jak lobby antykoncepcyjne chce zarobić na Polakach 

Politycy koalicji rządzącej planują objąć szeroką refundacją z budżetu Narodowego Funduszu Zdrowia różne środki antykoncepcyjne i sprawić, aby były one znacznie tańsze lub nawet bezpłatne dla młodych Polek. Oczekują, że wiedzy o wielu formach antykoncepcji dostarczy młodym edukacja seksualna. Przekonują, że Polska jest pod tym względem daleko w tyle w porównaniu z innymi państwami europejskimi. Danych w tym zakresie dostarczyła unijna organizacja, finansowana m.in. przez fundację Sorosa i koncerny farmaceutyczne, również produkujące środki antykoncepcyjne. Mocna publikacja Huberta Kowalskiego!

  • Zwijać i zlikwidować, bo różdżka nie działa. Minister Leszczyna w akcji

Opozycja domaga się dymisji Izabeli Leszczyny za zapaść w ochronie zdrowia. PiS przygotowało wniosek o wotum nieufności, wytykając ogromną dziurę budżetową w NFZ czy społecznie nieakceptowane plany zamykania porodówek. Jeden szpital po drugim zamykają oddziały, poradnie i wyznaczają absurdalne terminy na przyjęcie pacjentów. Zaczarowana różdżka minister Leszczyny nie działa, o czym pisze Grzegorz Wszołek.

  • Trump i triumf normalności

Zagłosowała na niego prawie połowa Latynosów i co czwarty czarny mężczyzna, poprawił swój wynik w dużych miastach i wśród kobiet, wygrał wszystkie swing states, tzw. popular vote i dostał mandat do bycia prawdziwym, transformacyjnym prezydentem. Donald Trump nie tylko przebił własny „szklany sufit”, lecz także rozmontował na części koalicję, która w przeszłości dawała zwycięstwa demokratom. Wybory w Ameryce analizuje Maciej Kożuszek.

Dał nam przykład Donald Trump, jak zwyciężać mamy

Jeśli kandydat PiS na prezydenta chce powielić model Donalda Trump w kampanii wyborczej, musi stać się głośnym, energetycznym, mówiącym dość ostrym językiem wyrazicielem wszystkich, bardzo różnorodnych, grup protestu: rolników, przeciwników Zielonego Ładu, pracowników niszczonych fi rm państwowych, jak Poczta Polska, PKP Cargo czy Orlen, górników, pielęgniarek i ratowników medycznych, pracowników koncernów wypychanych z Polski, zwolenników CPK, energetyki atomowej i żeglugi na Odrze, myśliwych, przeciwników nielegalnej imigracji, katolików, przeciwników zakłamywania historii w szkołach, aresztowania przeciwników politycznych, zwolenników Trójmorza i obecności armii amerykańskiej w Polsce. Połączyć to w wyrazisty program, przekazać z rozmachem, z użyciem najnowocześniejszych technologii oraz zmobilizować swoich zwolenników i tych, którzy dotąd swoje niezadowolenie wyrażali, nie idąc na wybory. Polecamy tekst Piotra Lisiewicza!

  • Trump przebudził Polskę

„Dzisiaj napisaliśmy historię” – powiedział Donald Trump w swoim pierwszym wystąpieniu, gdy było już oczywiste, że odniósł oszałamiające zwycięstwo w wyborach prezydenckich i obronił USA przed lewactwem. Będzie też miał w ręku silne atuty wzmacniające jego polityczną sprawczość. Bo republikanie utrzymali większość w Izbie Reprezentantów i odbili Senat. A w Sądzie Najwyższym dominują konserwatywne wartości. Amerykanie rzeczywiście dokonali historycznego wyboru, który wywoła duże globalne zmiany. Władzę w najważniejszym państwie Zachodu przejmuje bowiem prawica. To może wyrwać też Europę z komunistycznego szaleństwa, jakie forsowały niemieckie elity, i zatrzymać odbudowę w Polsce postsowieckiej rzeczywistości. O panice niemieckich elit pisze Piotr Grochmalski.

  • Trump zakończy wojny?

Donald Trump obiecywał, że błyskawicznie zakończy wojnę na Ukrainie i ustabilizuje sytuację na Bliskim Wschodzie. Czy i jak to zrobi, dowiemy się dopiero w przyszłym roku. Na pewno w zaprowadzaniu pokoju na świecie był lepszy niż laureat pokojowego Nobla Barack Obama. Teraz też powinien okazać się skuteczniejszy niż Joe Biden. O nadziei i niepewności pisze Antoni Rybczyński.

  • Korba Trump, czyli Jarosław Stróżyk w obłędach "nauki"

Tak jak Jarosław Stróżyk nie jest żadnym naukowcem, a jego książka „Wybrane problemy międzynarodowej współpracy wywiadowczej. Czy NATO ma wywiad?” ma niewiele wspólnego z nauką i jest polityczną publicystyką, tak dziś – mimo że służy on w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego jako generał brygady służby czynnej – nie jest również żołnierzem Wojska Polskiego w świetle przepisów Ustawy o obronie Ojczyzny z 11 marca 2022 roku, zakazującej „prowadzenia działalności politycznej” (art. 341.1). Stróżyk jest politycznym funkcjonariuszem Donalda Tuska, który skrzyżował służbę oficerską z politycznym zaangażowaniem. Koniecznie przeczytajcie tekst Sławomira Cenckiewicza, Mariusza Kozłowskiego i Dominika Smyrgały.

  • Kasa państwa świeci pustkami

W opublikowanym przez rząd projekcie nowelizacji ustawy budżetowej na 2024 rok dochody budżetu zostały obniżone o 56,3 mld zł. Jednocześnie zapisana w ustawie kwota wydatków budżetowych się nie zmieniła. Tym samym deficyt zwiększy się ze 184 do 240,3 mld zł. Więcej w artykule Macieja Pawlaka.

  • Obronność w żelaznych ramach

Politycy, eksperci, a przede wszystkim wojskowi z wieloletnim doświadczeniem wskazują na wiele problemów w kluczowych obszarach armii. W obliczu odradzających się zdolności militarnych rosyjskiego agresora nie można pozwolić sobie na zaniechania w takich kwestiach jak szkolenie, liczebność wojska czy zbrojenia. Strategia obronna po- winna stać ponad podziałami politycznymi i być przedmiotem współpracy, a nie narzędziem w przepychankach między rządem a opozycją. Przeczytajcie publikację Konrada Wysockiego.

  • Biało-czerwone "Szczury Tobruku"

Niemcy nazwali ich pogardliwie „szczurami Tobruku”. Ale oni nosili to miano dumnie, jako powód do chwały. Bili się z Niemcami i Włochami w piaskach pustyni, wytrzymując w skrajnie trudnych warunkach o wiele więcej, niż od nich oczekiwano. Patrolami wykańczali wroga. A gdy w listopadzie odwiedził ich w Afryce naczelny wódz gen. Władysław Sikorski, byli niezmiernie wzruszeni jego wizytą, podobnie jak wzruszony był i on. Bohaterowie spod Tobruku – żołnierze Samodzielnej Brygady Strzelców Karpackich. Historię warto znać, więc przeczytajcie tekst Tomasza Łysiaka.

W numerze również: zapomniana podróż Marco Polo, nowy punkt na mapie stolicy i... zwierzęta w kampanii wyborczej na przykładzie USA, a także Himalaje dla leniwych, czyli miasto z widokiem na góry.  Nowy numer tygodnika w sprzedaży od środy 13 listopada! Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny jest w wygodnej prenumeracie cyfrowej. Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819.

 



Źródło: Gazeta Polska

 

#Gazeta Polska #nowy numer

Michał Kowalczyk