Tortury zemstą za naruszenie wpływów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Franciszek do komików: jednoczycie ludzi, bo śmiech jest zaraźliwy

Papież Franciszek przyjął na audiencji w Watykanie komików, aktorów komediowych i satyryków z wielu krajów. Mówił im, że humor nie obraża i nie upokarza. Wśród gości papieża była amerykańska aktorka Whoopi Goldberg, która powiedziała, że poczucie humoru i śmiech to także powołanie.

mikrofon
Zdjęcie ilustracyjne - Pixabay

Podczas audiencji w Sali Klementyńskiej papież mówił, że patrzy z szacunkiem na artystów, specjalizujących się w sztuce komizmu, humoru i ironii.

Jak podkreślił to oni spośród wszystkich, którzy pracują w telewizji, kinie, teatrze i prasie są wśród tych najbardziej uwielbianych, popularnych i oklaskiwanych.

"To na pewno dlatego, że jesteście świetni, ale jest jeszcze jeden inny powód; kultywujecie dar rozśmieszania" i "macie dar szerzenia spokoju" - dodał Franciszek.

"W ten sposób jednoczycie ludzi, bo śmiech jest zaraźliwy"

- zaznaczył.

Zauważył, że "humor nie obraża, nie upokarza" i "nie jest nigdy przeciwko komuś". "Jak wiele powinniśmy nauczyć się od was" - stwierdził.

"Czy można się śmiać z Boga? Oczywiście, to nie bluźnierstwo. Można się śmiać, tak jak żartuje się z osobami, które kochamy"

- wyjaśnił papież.

Jedna z najbardziej znanych włoskich komiczek Luciana Littizzetto odczytała na koniec audiencji modlitwę świętego Tomasza More'a ze słowami: "Panie, daj mi poczucie humoru".

Jedyną artystką z Polski na audiencji była ilustratorka, autorka książek Dorota Łoskot-Cichocka, która w rozmowie z PAP wyraziła wielką radość z zaproszenia na spotkanie z papieżem. Jak przyznała, to była dla niej ogromna niespodzianka. Podkreśliła, że ważną częścią jej pracy jest niesienie ewangelicznego przesłania wraz z uśmiechem i pogodą ducha.

Whoopi Goldberg w rozmowie z dziennikarzami w Watykanie zwróciła uwagę na klimat audiencji, w trakcie której także papież żartował. Podsumowując swą kolejną wizytę w Watykanie zaznaczyła, że takie spotkania pozwalają jej "być bardziej sobą".

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo