Przekaż 1,5% na media Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy! Dowiedz się więcej »

Koniec protestu przewoźników? Strona Ukraińska: Są ustalenia niezbędne do odblokowania granicy z Polską

Ukraina wykonała uzgodnienia dotyczące odblokowania granicy z Polską, które ustalono podczas trójstronnych rozmów – poinformował wiceminister rozwoju społeczności lokalnych i infrastruktury Ukrainy Serhij Derkacz.

Inspekcja Transportu Drogowego - przewoźnicy - granica
Ministerstwo Infrastruktury - twitter.com/MI_GOV_PL
Zgodnie z ostatnimi ustaleniami z Komisją Europejską i polskim rządem wykonaliśmy szereg działań, które mają zadowolić protestujących i zakończyć protest. Faktycznie wszystkie te ustalenia wykonaliśmy”.

– oznajmił Derkacz.

Wiceminister zaznaczył, że nastąpiła już zmiana w kwestii blokady granicy, gdyż zostało otwarte przejście graniczne Uhrynów-Dołhobyczów.

Derkacz powiedział, że Ukraina jest technicznie gotowa do otwarcia nowych pasów dla pustych środków transportu w systemie e-kolejki, co wcześniej obiecano. Wskazał, że jest to możliwe tylko w razie otwarcia granicy.

W poniedziałek - przed rozpoczęciem posiedzenia Rady UE ds. transportu – polski wiceminister infrastruktury Rafał Weber oświadczył w Brukseli, że sposób, w jaki działa system e-kolejki po ukraińskiej stronie granicy, zmuszający polskich przewoźników do czekania po 12-14 dni na powrót, to nieuczciwa konkurencja. 

Po kilkunastu miesiącach funkcjonowania Umowy (między UE a Ukrainą w sprawie transportu drogowego towarów) widać, że bardzo mocno wpłynęła ona na rynek przewozów unijnych. Szczególnie dotknięci zostali polscy przewoźnicy, choć nie tylko polscy, również słowaccy, węgierscy, ponieważ przez zdjęcie obowiązku posiadania zezwoleń, ukraińskich transportowców w naszych krajach jest zdecydowanie więcej.

– przypomniał polski wiceminister infrastruktury.

Oglądaj TV Republika na YouTube

 Źródło: Niezalezna.pl, PAP

 

#protest przewoźników #Ukraina #granica

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo