Przekaż 1,5% na media Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy! Dowiedz się więcej »

Francja stawia na biały wodór

Rząd w Paryżu zatwierdził pierwszy projekt na poszukiwanie białego (geologicznego) wodoru, który ma pomóc w procesie dekarbonizacji przemysłu i transportu – poinformowało AFP francuskie ministerstwo transformacji ekologicznej.

francuskie ministerstwo transformacji ekologicznej
Tiraden, CC BY-SA 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0>, - Wikimedia Commons

Pozwolenie na poszukiwania obejmuje obszar ok. 225 km kw. w południowo-zachodniej części kraju i zostało wydane na pięć lat. We Francji złożono jeszcze pięć wniosków w związku z badaniami nad naturalnym wodorem, które są w trakcie rozpatrywania – poinformowało ministerstwo.

Jak podaje agencja, w chwili obecnej mogą rozpocząć się prace poszukiwawcze, w tym badania sejsmiczne. Wiercenia odbędę się dopiero za dwa lub trzy lata, po uzyskaniu kolejnych pozwoleń.

„Występujący naturalnie na całej planecie biały wodór cieszy się rosnącym zainteresowaniem, ponieważ nie emituje dwutlenku węgla, jednego z gazów cieplarnianych odpowiedzialnych za zmiany klimatu, w przeciwieństwie do wodoru wytwarzanego z paliw kopalnych, znanego jako szary wodór”

– przypomina agencja.

W chwili obecnej 95 proc. produkowanego na świecie wodoru to szary wodór, wytwarzany przez przemysł chemiczny lub petrochemiczny – dodaje.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
dp
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo